4 sposoby jak nie nudzić się w domu w Sylwestra

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wielu z nas spędza sylwester w domu. Powodów może być mnóstwo,  jedno jest pewne – na pewno nie musi oznaczać to nudy. Przedstawiamy Wam parę sposobów na dobre spędzenie sylwestra w domu.

Sylwestrowe wyjście prawie zawsze wiąże się z potrzebą organizacji. Ona myśli nad idealną wieczorową kreacją, on przypomina sobie o tym, że podarł ostatnią koszulę i trzeba kupić nową. Trzeba iść do sklepu, a przecież dopiero wróciliśmy z pracy. Znowu gonimy własny ogon, a przecież miało być miło i przyjemnie. Może lepiej zostać w domu i trochę odetchnąć? Jest przecież wiele sposobów na miłe spędzenie sylwestra w takich okolicznościach.

Noworoczny spacer

Spacery, zarówno te wspólne jak i samotne, są doskonałym sposobem na spędzanie czasu, w sylwestra szczególnie. Nie ma nic przyjemniejszego od oglądania fajerwerków na dworze. Jednak żeby wyjście nie stało się udręką należy pamiętać o kilku rzeczach:

  1. Ubieramy się ciepło, jest przecież kilka stopni mrozu;
  2. Wychodzimy odpowiednio wcześniej, żeby móc spokojnie i bez pośpiechu odejść od tłumu;
  3. Zabieramy termos z gorącą herbatą i tabliczkę czekolady

Tak przygotowani udajemy się w jakieś zaciszne miejsce z dobrym widokiem, po czym nalewamy sobie herbaty i… po prostu podziwiamy!

Wizyta u Taty

Dobrze spędzać sylwestra z najbliższymi. Ale nie można też zapominać o najważniejszej osobie – Panu Bogu. Jeszcze nie jest za późno – sprawdź w internecie w którym najbliższym kościele jest Msza o północy i powitaj nowy rok wśród Braci i Sióstr.

Rodzinna uczta

W moim rodzinnym domu stało się to dobrą tradycją. Kupujemy mnóstwo owoców, pieczemy ciasto, przygotowujemy napoje, a kiedy wszystko jest już gotowe zasiadamy do Wielkiej Noworocznej Uczty. Wspominamy miniony rok, snujemy plany na przyszłość, krótko mówiąc: cieszymy się swoją wzajemną obecnością. Plusem tego rozwiązania jest możliwość połączenia go z wariantem pierwszym, czyli spacerem. Po fajerwerkach można wspólnie obejrzeć film lub pograć w gry planszowe.

Zdjęcia

Zakończenie roku jest doskonałym momentem na odkurzenie rodzinnych albumów ze zdjęciami. Przeglądając stare zdjęcia możemy opowiedzieć dzieciom lub wnukom o tym jak kiedyś świętowało się nadejście nowego roku i podzielić się innymi cennymi wspomnieniami.

Zobacz także
Wasze komentarze