Children gathering at the refugee camp 1 in Kakuma, Kenya, 11 May 2016. Four camps with refugees from Somalia, South Sudan, Ruanda, Kongo and other Eastern African countries in crisis exist in Kakuma. PHOTO: DOMINIC NAHR/dpa Dostawca: PAP/DPA.

Demokratyczna Republika Konga: zabito księdza

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak podaje Agencja Fides, w nocy z 21 na 22 października bieżącego roku w Lukbumbashi, stolicy Górnego Katanga, w Demokratycznej Republice Konga nieznani sprawcy zabili katolickiego księdza.

Zabitym okazał się ks. Joseph Mulimbi Nguli, 52 letni kapłan, wikariusz w parafii San Martino w miejscowości Lubumabshi. Na razie o jego śmierci i motywach nic nie wiadomo. Nie udało się zidentyfikować sprawców zabójstwa.

W ostatnich dniach w wielu częściach Demokratycznej Republiki Konga zaobserwowano liczne ataki przemocy, skierowane w kierunku ludności cywilnej, w tym chrześcijan. Konferencja Episkopatu Konga wydała w tej sytuacji oświadczenie skierowane do instytucji monitorujących bezpieczeństwo w kraju. W oświadczeniu możemy przeczytać: „jesteśmy zaniepokojeni masakrami w Północnym Kivu, a w szczególności w mieście Beni. Wyrażamy ból z powodu licznych starć z alternatywnymi siłami zagrażającymi bezpieczeństwu naszego kraju. Szczególnie naszymi modlitwami ogarniamy ofiar smutnych wydarzeń z 19 i 20 września, które miały miejsce w Kinszasie oraz wyrażamy niepokój z powodu powrotu anarchii” Biskupi w swoim oświadczeniu potępili również ataki na parafie i wspólnoty religijne w Demokratycznej Republice Konga.

 

foto. PAP/ Dominic Nahr

Zobacz także
Wasze komentarze