Polkowice, 20.03.2013. Kopalnia „Rudna” w Polkowicach, rankiem 20 bm. Ratownikom uda³o siê dotrzeæ do grupy 19 górników, którzy przez siedem godzin byli zasypani na g³êbokoœci ok. 1000 m w nale¿¹cych do KGHM Zak³adach Górniczych Rudna G³ówna w Polkowicach. Do trwaj¹cego ok. 10 sekund wstrz¹su o sile blisko 5 stopni w skali Richtera dosz³o 19 bm. póŸnym wieczorem. (mae) PAP/Maciej Kulczyñski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Dolnoœl¹skie/Ratownicy dotarli do wszystkich zasypanych górników***

Dolnośląskie: sześciu górników rannych po wstrząsie w kopalni Rudna

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Sześciu górników zostało lekko rannych w wyniku wstrząsu, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w należących do KGHM Zakładach Górniczych Rudna (woj. dolnośląskie).

Jak powiedziała we wtorek rano PAP rzeczniczka prasowa KGHM Polska Miedź SA Jolanta Piątek, do „silnego samoistnego wstrząsu” doszło o godz. 2 w nocy. „W rejonie zagrożenia było sześciu górników, którzy sami wyszli na powierzchnię” – powiedziała Piątek.

Rzeczniczka dodała, że odnieśli oni lekkie obrażenia i przebywają w szpitalach na obserwacji. „Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – zaznaczyła.

Wydobycie w oddziale kopalni Rudna, w którym doszło do wstrząsu, zostało wstrzymane. 

foto. PAP/Maciej Kulczyński

Zobacz także
Wasze komentarze