Film z papieżem Franciszkiem już niedługo w kinach

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
„Tam, gdzie mieszka Bóg” – to tytuł pierwszego na świecie filmu fabularnego z osobistym udziałem papieża Franciszka. Uroczysta premiera opartej na historiach z Biblii opowieści dla dzieci odbyła się już w Watykanie. Na ekrany polskich kin trafi 20 kwietnia.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Obraz podnosi na duchu, zachęcając widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie, a do tego został przepięknie sfilmowany w malowniczych plenerach Patagonii.

Film opowiada historię małego Andrew, który ucieka z domu, aby odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Zrozumieją też, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

Obraz wyprodukowany w Argentynie jest wspólnym dziełem światowej sławy psycholog Gracieli Rodriguez oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego, autora reklam dla największych światowych firm i marek.

W filmie wystąpił papież Franciszek. „Nasz film wyrósł z pragnienia papieża Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa” – uważa Graciela Rodriguez. Sam Ojciec Święty tak mówi o najmłodszych: „Jesteście najcenniejszym skarbem, o który musimy się zatroszczyć”.

Uroczysta premiera odbyła się w Watykanie na prośbę samego Franciszka. Polska premiera filmu „Tam, gdzie mieszka Bóg” odbędzie się 20 kwietnia. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

Film z papieżem Franciszkiem już niedługo w kinach
3 (50%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze