Fot. Pexels

Gdańsk: św. Mikołaj pamięta o maleństwach ubogich mam

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Human Life International – Polska zbiera środki na higieniczne zestawy dla noworodków bardzo ubogich mam. W tamtym roku udało się je przekazać 42 dzieciom.

„Święty Mikołaj jak co roku przynosi prezenty. To piękna tradycja, która sprawia wiele radości. Mam nadzieję, że stając się św. Mikołajem i przygotowując prezenty dla swoich dzieciaków, wnuków, kuzynów – nie zapomnicie o tych, którzy niczego od najbliższych nie dostaną, a są w wielkiej potrzebie” – mówi Ewa H. Kowalewska z Human Life International – Polska.

Gdańska organizacja pro-life przygotowuje pakiety higieniczne dla noworodków bardzo ubogich mam. W ubiegłym roku przygotowała ich 42. „To był naprawdę świetny pomysł! Te zestawy dokładaliśmy do przygotowywanych przez nas wyprawek dla noworodków, których mamy nie są w stanie kupić tych wszystkich tak bardzo koniecznych rzeczy, bo nie mają dosłownie nic. Wszystkie zasiłki i 500+ dostaną dopiero po porodzie, o ile ktoś im pomoże prawidłowo wypełnić i wysłać konieczne wnioski. Najwcześniej za 3 miesiące, a dziecko ma swoje potrzeby, które nie mogą czekać” – zwraca uwagę Ewa Kowalewska.

Proliferzy sugerują, żeby w zestawie środków czystości dostosowanych do potrzeb nowonarodzonego dzidziusia znalazły się: żel do kąpieli, szampon, sudocream, oliwka, mydełko Bambino, chusteczki higieniczne, puder, krem ochronny Bambino, krem ochronny przed wiatrem i zimnem, proszek do prania dla niemowląt, pieluszki jednorazowe, pieluszki tetrowe, pieluszki flanelowe.

Human Life International – Polska oszacował, że koszt takiego pakietu dla noworodka w tym roku będzie kosztował 212 zł. Wpłaty w takiej kwocie, ale także mniejsze, można kierować na konto gdańskiej organizacji. „Ofiarowując 50,-; 100,- czy nawet całe 212 zł (ile, kto może) na zestaw higieniczny dla noworodka od św. Mikołaja, pomagasz najuboższym matkom. Budzisz też w nich nadzieję, że sobie poradzą – pomimo wszystko. Pro-life to także znaczy pomagać” – zachęca Ewa H. Kowalewska.

Z dokonanych już wpłat Human Life International – Polska może przygotować w tej chwili 14 zestawów higienicznych dla noworodków ubogich mam.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze