Fot. YouTube (screenshot)

Kapelan królowej Elżbiety II został katolikiem. „Kościół katolicki ma moc do zbawienia dusz”

Do tej pory był anglikańskim biskupem i kapelanem królowej Elżbiety II. Gavin Ashenden postanowił jednak przejść na katolicyzm. Jak sam podkreśla „tylko Kościół katolicki, z powagą Magisterium, posiada kościelną integralność, dojrzałość teologiczną i duchową moc do obrony wiary, odnowy społeczeństwa i zbawienia dusz w pełni wiary”.

Co zaprowadziło dotychczasowego anglikańskiego biskupa do Kościoła katolickiego? Mówi, że były to trzy rzeczy. Pierwszą było zanalizowanie objawień maryjnych w Garabandal w Hiszpanii w roku 1963. 

Ciekawy i sceptyczny oglądałem film z przyjacielem psychologiem dziecięcym, który zauważył, że„ wszystko, co działo się z dziećmi, było w gruncie rzeczy prawdziwe, ponieważ ekstaza wśród dzieci nigdy nie mogła zostać sfałszowana. Odkryłem, że objawienia Matki Bożej, poczynając od Grzegorza Thaumaturgusa w III wieku, aż do Zeitoun w Kairze w 1968 roku, a nawet w dzisiejszych czasasach, są głęboko przekonujące – mówił Gavin Ashenden. 

Drugą, było odkrycie cudów Eucharystycznych. 

>>> 8 cudów eucharystycznych, które wydarzyły się w Polsce

Największą ulgą jest należeć do Kościoła, w którym Msza jest naprawdę Mszą – mówił były anglikański biskup w odniesieniu do anglikańskich nabożeństw.

Trzecim wymiarem, który pomógł w nawróceniu bp Ashendenowi było Magisterium Kościoła katolickiego. 

Stojąc w obliczu coraz bardziej śmiercionośnego ataku na wiarę w naszych czasach, odkryłem, że nie ma żadnego sposobu, by zbliżyć ortodoksyjnych anglikanów w kościelnej jedności. (…) Można znaleźć odmienny anglikanizm na każdy dzień tygodnia – niemal każdą godzinę dnia. Uświadomiłem sobie, że tylko Kościół katolicki, z powagą Magisterium, posiada kościelną integralność, dojrzałość teologiczną i duchową moc do obrony wiary, odnowy społeczeństwa i zbawienia dusz w pełni wiary.

>>> Święty, który szukał prawdy mimo wszystko

Dużą rolę w nawróceniu się na katolicyzm miała postać kard. Newmana, którego rok kanonizacji świętujemy. 

Teraz, jak i wówczas, (…) jego doświadczenie kształtuje nasze, że Kościół Anglii jest zakorzeniony w wartościach zsekularyzowanej kultury, a nie w podstawach tradycji biblijnej, apostolskiej i patrystycznej. Doświadczenie Newmana wytycza drogę w naszej walce o zbawienie i niebo do naszego właściwego kościelnego domu, który jest zbudowany na charyzmacie Piotrowym.

W najbliższą niedzielę Gavin Ashenden zostanie oficjalnie przyjęty do Kościoła katolickiego w katedrze w Shrewsbury.

Źródło: www.churchmilitant.com

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze