Kraków: FlashMob w obronie prześladowanych chrześcijan

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś na krakowskim Rynku Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zorganizowało akcję informacyjną w konwencji FlashMob. Akcja miała na celu zwrócić uwagę Polaków na cierpienia prześladowanych.
Wielu ludzi przystawało, aby dowiedzieć się więcej. FlashMob przyciągnął również niemałe zainteresowanie mediów.

Tuż po godzinie 15:00 na Rynku Głównym w Krakowie rozległo się wycie syren. Na ten sygnał zgromadzeni ludzie zaczęli klękać, pochylając głowy w dół i trzymając ręce za plecami. Równocześnie w okolicy pomnika Adama Mickiewicza pojawiła się grupa ludzi ubranych w pomarańczowe stroje, w jakich chrześcijanie prowadzeni są na egzekucje. Osoby te również uklękły na znak solidarności z mordowanymi. W tym samym czasie zostały rozstawione olbrzymie transparenty. Dodatkowo, z megafonu wyemitowano komunikaty zarówno w języku polskim, jak i angielskim przedstawiające skalę prześladowań chrześcijan na świecie. Na koniec organizatorzy wygłosili krótkie przemówienie przedstawiające szerzej ten problem. Były również rozdawane ulotki informacyjne.

Skala prześladowań religijnych na świecie jest zatrważająca. Największą grupą cierpiącą z tego powodu są Chrześcijanie. Co 5 minut jeden z Nich traci życie.  W skali roku można to porównać do zdziesiątkowania całego Krakowa wraz z okolicami! Na tę chwilę 200 milionów Chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. 

Cierpienia ludzi zmuszonych do prowadzenia życia uciekinierów, często niemających gdzie się schronić są niewyobrażalne. Wielu prześladowanych nie może ze względu na swoją wiarę podejmować pracy zarobkowej. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie  wspiera dyskryminowanych z powodu wiary, a zwłaszcza tych którzy żyją w śmiertelnym zagrożeniu. Stara się dać im normalne życie, otaczając Ich również opieką duszpasterską.
Po nagraniach, do zgromadzonych na rynku ludzi przemówił Ks. Rafał Cyfka – Dyrektor Biura Regionalnego organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Były również rozdawane ulotki informujące o trwającej akcji sms, z której środki zostaną przeznaczone na pomoc prześladowanym Chrześcijanom.

foto. PKwP

Zobacz także
Wasze komentarze