Kraków: kiermasz książek „Poczytaj dla Aleppo”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kiermasz książek pod hasłem „Poczytaj dla Aleppo” odbędzie się w czwartek i piątek na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dochód ze sprzedaży ofiarowanych przez krakowian woluminów powędruje do ofiar bombardowań w Syrii.

„Zebraliśmy blisko tysiąc różnych tytułów – zarówno beletrystycznych, jak i naukowych. Tak że ci, którzy chcą pomóc, będą mieli szeroki wybór” – powiedziała PAP doktorantka Sylwia Papier, jedna z inicjatorek akcji.

Koszt jednej książki na kiermaszu to 10 zł. Stoiska znajdą się w budynkach Wydziału Polonistyki UJ: w czwartek przy ul. Grodzkiej 64, a w piątek – przy ul. Gołębiej 14.

Zebrane środki organizatorzy przekażą organizacji White Helmets, skupiającej wolontariuszy i ratowników pracujących w Syrii. Za swoją działalność organizacja, znana pod oficjalną nazwą Syria Civil Defense, była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

Książki pochodzą głównie z prywatnych bibliotek studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Polonistyki UJ oraz od wydawnictw. „Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem na naszym wydziale, ponieważ każdy z nas ma milion książek i może część z nich oddać na dobry cel” – wyjaśniła Sylwia Papier. Książki przekazały też księgarnia Massolit oraz wydawnictwa Karakter, Insignis i MOCAK, a także krakowianie niezwiązani z uczelnią.

Akcję organizują studenci i doktoranci Wydziału Polonistyki UJ, zrzeszeni w grupie o nazwie Kolektyw Kuratorski, która działa przy Ośrodku Badań nad Kulturami Pamięci UJ i Samorządzie Studentów Wydziału Polonistyki UJ.

Kraków: kiermasz książek „Poczytaj dla Aleppo”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze