Warszawa, 10.10.2016. Minister sprawiedliwoœci i prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas miêdzynarodowej debaty „Konfiskata rozszerzona – nowoczesny œrodek walki z przestêpczoœci¹ zorganizowan¹”, zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwoœci, 10 bm. w Warszawie. (mr) PAP/Leszek Szymañski

W Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt dotyczący reprywatyzacji

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Ministerstwie Sprawiedliwości został opracowany projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami w sprawie reprywatyzacji – poinformował we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„W Ministerstwie Sprawiedliwości, z inicjatywy ministrów Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego, został opracowany projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać problemy, które powstały w związku z ogromną niesprawiedliwością, jaka się zdarzyła w Warszawie i także w wielu innych miejscach, z tymi nadużyciami i aferami (dotyczącymi reprywatyzacji)” – powiedział Kaczyński we wtorek na konferencji prasowej.

Jak dodał, projekt odnosi się do wydarzeń warszawskich, ale – zastrzegł – „można go rozszerzyć do patologii w innych miejscach”.

„Nie chodzi tutaj o kwestie odpowiedzialności karnej, bo to są kwestie oddzielne i one będą prowadzone we właściwym trybie dla wymiaru sprawiedliwości. Chodzi o kwestie związane z własnością” – powiedział prezes PiS. 

foto. PAP/Leszek Szymański

Zobacz także
Wasze komentarze