fot. pexels.com

Tanzania: prezydent ogłosił 3-dniową „modlitwę narodową” o ustanie pandemii

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Prezydent Tanzanii John Pombe Magufuli trzydniową modlitwę narodową w związku z trwającą obecnie pandemią, aby prosić o „wstawiennictwo Najwyższego przeciw nowemu koronawirusowi”.
Modły mają trwać od 17 do 19 kwietnia i winni się w nie włączyć członkowie różnych wyznań i religii, istniejących w tym wschodnioafrykańskim kraju.

„Rodacy Tanzańczycy z powodu tej pandemii zachęcam was do wykorzystania tych trzech dni, od 17 do 19 kwietnia na modlitwę do Boga, aby uzyskać Jego ochronę i uzdrowienie” – napisał na Twitterze szef państwa, który jest katolikiem.

>>> Modlitwa o ochronę przed złem

W Tanzanii stwierdzono na razie (od 16 marca) 94 przypadki zarażenia wirusem, w tym cztery zgony.

Jak na razie rząd nie wprowadził ograniczeń w przemieszczaniu się ludności ani nie zamknął granic, zawiesił natomiast zgromadzenia ludzi i nakazał zamknięcie instytucji oświatowych. Obiekty kultu, w tym kościoły katolickie, pozostają nadal otwarte. Według źródeł kościelnych na mszach w świątyniach zgromadziły się tysiące ludzi, a władze zezwolenie na niezamykanie kościołów i meczetów tłumaczyły tym, że ludzie mogą w nich znaleźć pociechę duchową i pomoc materialną.

Kościół katolicki podjął odpowiednie działania, aby zapewnić wiernym warunki higieniczne i bezpieczeństwo, np. zachowanie właściwej odległości między ludźmi oraz usunięcie tych gestów i praktyk, które zakładają kontakt między nimi.

Zobacz także
Wasze komentarze