Opalenica: bieg dla Maryi [ZAPOWIEDŹ]

Dzisiejszy świat nadal za mało wie o misjach. Temat ten wydaje się być, szczególnie dla młodych lub zabieganych ludzi niezbyt atrakcyjny. Dlatego też wolontariusze projektu misyjnego „Opalenica dla Betlejem” oraz członkowie Opalenickiego Klubu Biegacza zdecydowali się wyjść na przeciw oczekiwaniom pogrążającemu się, w co raz większym pośpiechu światu i postanowili zorganizować „Bieg Maryi”.

Chcemy, aby te zawody przede wszystkim pokazały każdemu, że można pomagać i jednocześnie dobrze się bawić. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przekazany na rzecz dzieci i sióstr Elżbietanek z Domu Pokoju w Betlejem. Pragniemy, aby oprócz wzrostu kondycji fizycznej, każdy uczestnik poczuł, iż umacnia się także jego wiara.

Zawody odbędą się 1 maja 2018 roku, o godzinie 13:00 w Opalenicy k. Poznania, na dystansie 5 kilometrów. Imprezą towarzyszącą biegowym zmaganiom będzie także marsz nordic walking. Zawodnicy sklasyfikowani zostaną w kategoriach open, księża i klerycy oraz uczestnicy marszu. W imieniu organizatorów, zapraszamy wszystkich do wspólnego rozpoczęcia weekendu majowego w towarzystwie Królowej tego miesiąca – Maryi. Więcej informacji i zapisy na stronie www.biegmaryi.pl.