Poznań: II Festiwal Frassatiego!

“Miłosierdzie zasiewa w ludziach pokój, ale nie jest to pokój tego świata, lecz pokój prawdziwy, którym tylko wiara w Jezusa Chrystusa może nas obdarzyć” Per Giorgio Frassati. Festiwal Frassatiego to połączenie działania z modlitwą i dobrą zabawą. Dlatego rezerwujcie sobie czas od 18-20 maja 2018 roku!

W tym roku Accademia Frassati wraz z Duszpasterstwo Akademickie Morasko chce w szczególny sposób uwrażliwić uczestników Festiwalu na potrzeby tych, którzy żyją w ciągłym niepokoju i lęku o swoje jutro – wychowanków Domu Pokoju w Betlejem. Jest to miejsce w którym siostry Elżbietanki z poznańskiej prowincji opiekują się potrzebującymi dziećmi z obszaru Autonomii Palestyńskiej, dbają o ich edukację i wsparcie rodzin. Każdy produkt na terenie Palestyny jest wielokrotnie droższy niż tuż za murami Autonomii, dlatego środli zgromadzone w trakcie Festiwalu zostaną przekazane na zakup produktów żywnościowych. Zostaną one dostarczone wychowankom Domy Pokoju we wrześniu br. przez wolontariuszy DA Morasko.

Organizatorzy pragną również modlić się w intencji pokoju dla Betlejem i na świecie.

Program festiwalu prezentuje się następująco: 

– PIĄTEK 18.05 
18:30 Nad dorby początek coś dla ducha, czyli Msza Św. i wielbienie pod hasłem „Zasiejmy pokój” w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu.

– SOBOTA 19.05 
09:00 Debata młodych nt. „Powołani, by siać pokój”, do której zapraszeni są przedstawiciele różnych wspólnot i duszpasterstw młodzieżowych i akademickich. Debata jest odpowiedzią na tegoroczny sobór poświęcony miejscu młodych w kościele. Szczegóły i zapisy przyjmuje Paweł Banaszak ([email protected]).

18:00 Impreza Włoska „La vita e bella” na Wolny Dziedziniec, którą rozpocznie Gra Miejska! Od 18:00 na Dziedzińcu czekać będą też na przybyłych gości punkty gastronomiczne z włoskim jedzeniem i nie tylko, oraz Lody Prawdziwe serwowane w bramie przez Cafe Misja CK Fara. A skoro tylko wszyscy się najedzą i zrelaksują, zapraszamy do tańca! To wydarzenie tworzy niesamowity klimat i nie może Was na nim zabraknąć. Poczujcie dzieki niemu Włoskiego Ducha w samym sercu Poznania!

– NIEDZIELA 20.05 
17:00 Verba Sacra poświęconą św. Katarzynie ze Sieny (którą bł. P. G. Frassati bardzo się inspirował) w Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu. Słowa Św. Katarzyny ze Sieny, połączone z muzyką w otoczeniu murów pięknej Katedry Poznańskiej to ostatnie wydarzenie podczas tegorocznej edycji Festiwalu Frassatiego.  Teksty Św. Katarzyny ze Sieny (z „Dialogu o Opatrzności Bożej” oraz z „Listów”) przeczyta znakomita aktorka Ewa Dałkowska. Spotkaniu towarzyszyć będzie wyjątkowa aranżacja muzyczna w wykonaniu harfisty Michała Zatora. Słowo komentarza przed prezentacją wygłosi Piotr Geisler OP (redaktor portalu dominikanie.pl).

Do zobaczenia!