Wyprawa Projekt Życie – Próba Krzyża

To już dwunasta wyprawa NINIWA Team. Działająca od 2007 roku grupa była już w 53 krajach świata i pod względem kilometrów przejechała Ziemię dookoła. Zasięg wypraw NINIWA Team’u jest ogromny – najdalsza Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte: południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy.

W tym roku nowość – dwa w jednym, wyprawa rowerowa wyruszająca ze Świętego Krzyża i w tym samym czasie grupa piesza startująca z Lizbony po dotarciu na miejsce samolotem. Jedno miejsce spotkania – Santiago de Compostela! Grupa nareszcie ma okazję odwiedzić ten popularny europejski cel pielgrzymek i to na dwa sposoby! Obie wyprawy potrwają ok. 3 tygodni i po spotkaniu u celu podróży wrócą do Polski autokarem. Trwa także akcja „Together – wyprawy z wiarą”, czyli odświeżona formuła wypraw ze wspólną intencją, o podobnym charakterze, ale o różnym sposobie podróżowania (rower, pieszo, kajak…).

Intencja: Tym razem podróżnicy będą ofiarowywać przebyte kilometry w intencji młodzieży, w związku z tegorocznym synodem młodzieży w Rzymie, któremu przyświeca hasło ambitnego projektowania życia przez młodych ludzi i podejmowania wyzwań.

Termin: Początek akcji – wyjazd ze Świętego Krzyża 14.08.2018 r. (piesza grupa kilka dni wcześniej) Zakończenie – powrót do Kokotka 6.09.2017 r.

Akcję wspierają media, darczyńcy. W trakcie rajdu na oficjalnej stronie internetowej (www.niniwateam.pl) zamieszczane będą codzienne relacje z rajdu. Systematyczne relacje będą się także ukazywać w mediach. Po powrocie z wyprawy zostanie wydana książka opisująca codziennie rowerowe zmagania. Kontakt w sprawie akcji: www.niniwateam.pl / [email protected]