Niepełnosprawni na rynku pracy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

 Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja Łódź Akademicka po raz trzeci zorganizowały konferencję pt. „Niepełnosprawni na rynku pracy” 

Tematem przewodnim dyskusji była możliwość powrotu na rynek pracy osób z niepełnosprawnościami oraz ich rehabilitacja. Podczas konferencji odbyła się również giełda pracy, którą zorganizowała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.  

Według prof. Jolanty Kujawy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych zależy w dużej mierze od rehabilitacji. Im jest wcześniejsza i bardziej kompleksowa, tym skuteczniej takie osoby znajdują i utrzymują się na rynku pracy. Istnieje też powszechna obawa o utrzymanie zatrudnienia, dlatego potrzebne jest wsparcie zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. 

Konferencję otwierał wykład motywacyjny pani Moniki Kuszyńskiej, znanej wokalistki z zespołu Varius Manx. W tej trzeciej już edycji spotkania wzięło udział ponad 200 gości. Przybyli też partnerzy. Dało to sposobność do bezpośredniego kontaktu osób niepełnosprawnych z potencjalnymi pracodawcami i wzrostu ich szans na znalezienie zatrudnienia czy stażu. Zorganizowano także Strefę Doradztwa Zawodowego, gdzie pomagano przygotować swoje CV i przeprowadzić symulowaną rozmowę dotyczącą zatrudnienia.

Niepełnosprawni na rynku pracy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze