epa05769397 Kamil Stoch of Poland in action during the trial round of the Flying Hill Individual competition of the FIS Ski Jumping World Cup in Oberstdorf, Germany, 03 Feburary 2017. EPA/DANIEL KOPATSCH Dostawca: PAP/EPA.

Oberstdorf: Stoch na podium zawodów PŚ

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Sobotnie zawody Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie wygrał Austriak Stefan Kraft. Na drugim miejscu znalazł się Niemiec Adreas Wellinger, a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

Zawody odbywały się przy silnie wiejącym wietrze. Wielu zawodników miało z nim duże problemy. Do drugiej serii zawodów nie zdołał zakwalifikować się Stefan Hula. Pozostali Polacy spisali się jednak całkiem dobrze. Poza Kamilem Stochem w pierwszej dziesiątce zawodów uplasował się Piotr Żyła (9. miejsce). W drugiej znaleźli się Jan Ziobro (12. miejsce), a także Maciej Kot (18. miejsce). Dawid Kubacki zajął ostatecznie 28. miejsce.

Nasz najlepszy skoczek nadal jest liderem Pucharu Świata i dzięki temu, że dalsze miejsca zajęli Daniel Andre Tande oraz Domen Prevc umocnił się na prowadzeniu. Taka forma naszych skoczków jest dobrą prognozą na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Lahti. 

Oto klasyfikacja końcowa zawodów w Oberstdorfie:


fot. PAP/EPA/DANIEL KOPATSCH

Oberstdorf: Stoch na podium zawodów PŚ
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze