‚Bethlehem’ is a new village created by Holy Ghost Fathers in Mirpur Khas for Christian converts from Hinduism

Pakistan: chrześcijanie walczą z prześladowaniem przez dialog

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Chrześcijanie Pakistanu z prześladowaniem i terroryzmem walczą przez dialog międzyreligijny” – powiedział abp Sebastian Shaw. O sytuacji wyznawców Chrystusa w tym kraju metropolita Lahauru mówił na spotkaniu zorganizowanym w Chester w Anglii przez papieską organizację Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Pakistański hierarcha jest przekonany, że tylko dialog międzyreligijny umożliwia wzajemne poznanie się. Często zachęca on zwierzchników religijnych do „głoszenia tolerancji w meczetach, kościołach i świątyniach”. W różnych częściach tego azjatyckiego kraju powstają grupy mające pomóc chrześcijanom, muzułmanom, hinduistom i sikhom porozumieć się między sobą.

Abp Shaw ma nadzieję, że dialog międzyreligijny umożliwi zmianę tzw. ustawy o bluźnierstwie przeciw islamowi. Jak podkreśla, staje się ona okazją do nadużyć względem chrześcijan, których coraz częściej linczuje się bądź osadza w więzieniu na podstawie takich niesłusznych oskarżeń. Zdarza się to obecnie w Pakistanie średnio raz na dwa tygodnie. Hierarcha uważa, że ponieważ wiara chrześcijańska nie pozwala odpłacać złem za zło, wobec prześladowań wyznawcy Chrystusa winni prowadzić dialog z muzułmanami.

Zobacz także
Wasze komentarze