Fot. EPA/ANSA/CLAUDIO PERI

Papież odwiedził szkołę na przedmieściach Rzymu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek w ramach kolejnej inicjatywy pod nazwą Piątek Miłosierdzia złożył niezapowiedzianą wizytę w szkole na peryferiach Rzymu. Podczas tych odwiedzin spotkał się z uczniami, uczestniczącymi w popołudniowych zajęciach.

Zespół szkół imienia Elisy Scali znajduje się w dzielnicy Borghesiana na południowo-wschodnich przedmieściach włoskiej stolicy. Placówka powstała w latach 50. Papież wysłuchał historii szkoły, która otrzymała potem imię swojej uczennicy, zmarłej na białaczkę w wieku 11 lat.

Jej rodzice zrealizowali jej marzenie, by utworzyć tam bibliotekę.

Biblioteka Elisy została otwarta w 2015 roku. Znajduje się w niej ponad 20 tysięcy książek, przysłanych z całych Włoch i innych krajów, nawet z Australii, w odpowiedzi na apel rodziców Elisy. Każda z nich zawiera dedykację dla niej. Miejsce to zostało włączone do sieci bibliotek publicznych w Rzymie.

Franciszek spotkał się z rodzicami Elisy, rozmawiał też z uczniami.

Inicjatywa Piątków Miłosierdzia, czyli wizyt papieża raz w miesiącu, głównie w placówkach medycznych, socjalnych i opiekuńczych zrodziła się w czasie Roku Świętego w 2016. Franciszek postanowił ją kontynuować i raz w miesiącu składa niezapowiedziane wizyty.

Zobacz także
Wasze komentarze