PKwP: wyprawka szkolna dla dzieci w Iraku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kociołowi w Potrzebie (PKwP) oraz Archidiecezja Krakowska ufundowały 5 tys. wyprawek szkolnych dla chrześcijańskich dzieci mieszkających w obozach dla uchodźców w Irbilu. Każda wyprawka szkolna składa się z plecaka i przyborów szkolnych.

„W każdym plecaku znajdują się te wszystkie rzeczy, jakie są potrzebne dziecku w szkole. Możemy tam znaleźć przybory do pisania, zeszyty, wycinanki oraz art. biurowe” – mówi ks. Rafał Cyfka, dyrektor Biura Regionalnego PKwP w Krakowie. Cała akcja zorganizowana była na prośbę arcybiskupa Erbilu Bashara Wardy, który podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zwrócił uwagę na brak podstawowych art. szkolnych w jego kraju. „Przyszłością chrześcijan w Iraku jest edukacja. Dziękuję, że pomagacie odbudować nasz kraj” – powiedział hierarcha do pracowników PKwP. Do akcji włączyła się również Archidiecezja Krakowska oraz parafia pw. Św. Mikołaja w Tylmanowej, która zorganizowała festyn parafialny poświęcony prześladowanym chrześcijanom.

„Część rzeczy została zakupiona w Polsce i umieszczona w specjalnym kontenerze, natomiast takie art. jak książki i zeszyty zostaną zakupione już na Bliskim Wschodzie, gdyż jest to związane z innym alfabetem i kierunkiem pisania” –  wyjaśnia ks. Cyfka.

foto. PKwP

Zobacz także
Wasze komentarze