epa05639380 Pope Francis (C) signs documents at the end of the Mass on the solemnity of Christ the King, with the closing of the Holy Door which concludes the Jubilee of Mercy, at the Vatican, 20 November 2016. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA.

W południe nowy dokument papieża Franciszka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po niedzielnej liturgii Franciszek podpisał List apostolski na zakończenie Roku Miłosierdzia „Misericordia et misera” i przekazał go symbolicznie różnym przedstawicielom Kościoła. Zostanie on ogłoszony dzisiaj w południe.

W niedzielę 20 listopada, przed końcowym błogosławieństwem Papież odmówił z wiernym Anioł Pański. Wcześniej podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowego przebiegu Roku Miłosierdzia, również tym, którzy wspierali to wydarzenie modlitwą. W tym kontekście zauważył, że jutro przypada Dzień Pro Orantibus, a zatem przypominający o potrzebie wspierania klasztorów klauzurowych.

W Liście apostolskim papież zwróci uwagę na to, że Kościół powinien z taką samą intensywnością jak w czasie Jubileuszowego Roku żyć miłosierdziem. Zaprezentuje go włoski arcybiskup Rino Fisichella. Polemizuje on z opinią, że Rok Miłosierdzia zakończył się fiaskiem wskazując, że nie była to rzymska wersja światowej wystawy Expo, a pielgrzymi to nie turyści, którzy odwiedzili Rzym, by się modlić, a nie po to, by wydawać pieniądze. Postawa ta wynika z niskiej oceny wydarzenia ze strony właścicieli hoteli, restauracji i handlowców, których zyski nie wzrosły tyle, ile sobie tego życzyli.

Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI 

Galeria (9 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze