epa05679217 Pope Francis attends for a private audience with President of Malta Marie Louise Coleiro Preca (not seen) at the Vatican, 17 December 2016. EPA/ANSA / CLAUDIO PERI / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Portugalia: papież spędzi w Fatimie mniej niż dobę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek spędzi w Fatimie mniej niż dobę, podczas swojej wizyty w maju 2017 r. Jak poinformowała kancelaria prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousy, Ojciec Święty odwiedzi miejsce objawień z 1917 r. w dniach 12 i 13 maja.

Ujawniono, że podróż papieska do Portugalii nie będzie mieć rangi wizyty państwowej, ale będzie “pielgrzymką do Fatimy” w roku stulecia objawień w tej miejscowości.

Według wstępnego programu wizyty, do którego dotarły portugalskie media, Franciszek przyleci do Portugalii 12 maja samolotem włoskiej linii Alitalia o 16.30. Lądowanie zostało zaplanowane w bazie wojskowej Monte Real w pobliżu Fatimy. Podróż powrotna powinna odbyć się na pokładzie maszyny największego portugalskiego przewodnika – firmy TAP. Wstępnie przewidziano, że papież opuści Portugalię 13 maja po wspólnym obiedzie z portugalskimi biskupami. W piątek po południu nuncjatura apostolska w Lizbonie potwierdziła datę przybycia Franciszka do Portugalii.

Wcześniej w portugalskich mediach pojawiały się informacje, że na trasie majowej pielgrzymki papieża do Portugalii pojawi się także stolica tego kraju, w tym pałac prezydencki.

Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi portugalskie sanktuarium maryjne. Wcześniej do Fatimy pielgrzymowali Paweł VI, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kardynał Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii. Jeśli odwiedzi on podczas swej podróży jedynie Fatimę, powtórzy wizytę Pawła VI z 1967 r., który przybył na 50. rocznicę objawień.

Fot. PAP/EPA/ANSA / CLAUDIO PERI / POOL

Portugalia: papież spędzi w Fatimie mniej niż dobę
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze