£ódŸ, 11.10.2016. Premier Beata Szyd³o (P) i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (L) podczas wizyty w Wojskowych Zak³adach Lotniczych Nr 1 w £odzi, 11 bm. W zak³adach mia³y byæ m.in. montowane francuskie œmig³owce Caracal produkcji Airbus Helicopters. Wirop³aty mia³y trafiæ do polskiej armii. (mr) PAP/Grzegorz Micha³owski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Premier: jest dobra perspektywa dla zak³adów wojskowych w £odzi***

Premier: nowa fabryka w Jaworze powstanie na terenach o dużym bezrobociu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nowa fabryka silników w Jaworze powstanie na terenach, na których jest duże bezrobocie – powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Dodała, że polskiemu rządowi zależy na tym, aby w naszym kraju inwestowały marki uznane na całym świecie.

„Zakład będzie umiejscowiony na terenach, w których jest duże bezrobocie – powstaje w Jaworze. To jest pierwsza z – mama nadzieję – wielu nowych inwestycji, o których w najbliższym czasie będziemy mogli informować” – powiedziała premier na konferencji prasowej.

„Cieszę się, że firma o tak ogromnym dorobku, firma, która jest uznaną marka na całym świecie, podjęła decyzję o zainwestowaniu w Polsce. Ten kierunek będziemy nadal realizować, dlatego że zależy nam na tym, aby w Polsce pojawili się inwestorzy, którzy tutaj chcą realizować inwestycje dające nam nie tylko nowe miejsca pracy, nie tylko pozwalające na rozwój regionów, które w tej chwili borykają się z większym bezrobociem, ale też firmy nowoczesne, w których będą mogli odbywać staże i praktyki polscy studenci, w których będzie można kształcić kadrę inżynierską” – powiedziała szefowa rządu.

Jak podkreśliła, polski rząd chce, by takich firm i takich inwestycji było w Polsce jeszcze więcej. „W Planie Odpowiedzialnego Rozwoju przewidzieliśmy różnego rodzaju propozycje dla inwestorów, którzy – mam nadzieję – będą (…) chcieli inwestować dzisiaj w Polsce.”.

„W Polsce inwestycja rusza pełną parą” – zaznaczyła Beata Szydło.

foto.PAP

Zobacz także
Wasze komentarze