Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
Szkaplerz oznacza namacalne fizycznie związanie z Maryją – wyjaśnia o. Mariusz Wójtowicz, karmelita bosy w rozmowie najnowszego numeru „Gościa”. O szkaplerzu przeczytamy więcej – Jest powiedzenie: „Różańcem się prosi, szkaplerz się nosi”. Nie ma takiego ubioru, który bardziej niż szkaplerz byłby wart noszenia – pisze Franciszek Kucharski.  W numerze przeczytamy również o krwi Baranka, która odkupiła nasze grzechy i o tym dlaczego nie śpiewać „i próżny dla nas Twej męki trud”. Ks. Dariusz Kowalczyk SJ pisze o głupocie hasła „Solidarność bez granic”, a Piotr Legutko zastanawia się czy w Polsce jest wolność słowa czy jej nie ma.
Tygodnik Idziemy
Boskie wakacje – to temat najnowszego numeru Tygodnika Idziemy. Przeczytamy w nim o wakacyjnych akcjach ewangelizacyjnych – o największej, czyli o Przystanku Jezus, ale i o wielu mniej znanych, choć równie potrzebnych. O trudach pielgrzymowania z kierownikiem 307. Warszawskiej  Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę o. Markiem Tomczykiem rozmawia Irena Świerdzewska. W numerze przeczytamy też krytyczną analizę o kwestii ochrony życia pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. O wolności religijnej na mundialu pisze 
Tygodnik Niedziela
Tematem najnowszej „Niedzieli” jest papiestwo i Watykan. Przeczytamy więc o tym, dlaczego Piusa XI można porównać do Jana Pawła II i dlaczego papież ten szczególnie pamiętał o Polsce. Znajdziemy również wywiad z szefem watykańskich kluczników – Włodzimierz Radzioch dowiaduje się jakich sekretów strzegą klucznicy w Watykanie. Nie zabrakło również tematu aborcji. Artur Stelmasiak nazywa Sejmową Komisję Polityki Społecznej i Rodziny „Komisją ds. Zatrzymywania #ZatrzymajAborcję”. Warto przeczytać też o greckich „klasztorach pod chmurami”.
Przewodnik Katolicki
Zamknięcie to jest nasz dramat – O skutkach antysemityzmu i sposobach na jego okiełznanie z abp. Henrykiem Muszyńskim rozmawia w najnowszym numerze „Przewodnika” Monika Białkowska. Tło dla wywiadu stanowi analiza nowego tekstu emerytowanego papieża Benedykta XVI dot. dialogu katolików z żydami. Michał Bondyra pyta koordynatora ds. europejskich Izby Wydawców Prasy czy internauci powinni bać się „ACTA 2.0”. Ks. Wojciech Węgrzyniak krytykuje obsesję zagrożeń duchowych, modną wśród części katolików. – Przestałem się martwić o swoje nieumyte zęby, bo okazało się, że mój rozmówca nie pachniał zbyt pięknie – był bezdomnym i czuć było od niego alkohol. Przy słowach: „Jezus pana kocha” poleciały mu po policzkach łzy – o ewangelizacji pisze Łukasz Nauman.
Tygodnik Powszechny
4 lipca 2018 r. skończył się w Polsce liberalizm. – grzmi już z okładki „Tygodnik Powszechny”. Tematem najnowszego numeru jest reforma sądownictwa. Andrzej Zybertowicz pisze, że – Gdy rok temu Jarosław Kaczyński chciał przejąć wymiar sprawiedliwości, srodze się zawiódł – tłumy wymusiły weta prezydenta. Dziś tłumów brak, więc szykuje sędziom piekło. O radykalizującej się wojnie o aborcję pisze Artur Sporniak. Przeczytamy również o kolejnej awanturze wokół ustawy o IPN oraz o Ugandyjskim Domie Grozy. 
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze