Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać różne opinie na temat roli Polski w Unii Europejskiej. Jakie jest jej miejsca i jak powinna wyglądać nasza niepodległość? To tematy, które pojawiają się w kontekście wizyty przywódców UE i krajów członkowskich w Watykanie. Nie brakuje jednak innych tematów. Ojciec Dariusz Kowalczyk SJ, porusza niezwykle ciekawy temat ewangelizowania… kosmitów. – Perspektywa istnienia światów, w których rozumne stworzenia uczyniły lepszy pożytek ze swej wolności niż ludzie, jest pocieszająca – pisze jezuita.
Tygodnik Idziemy
– Grób, który jednoczy – O zakończonym właśnie remoncie kaplicy Grobu Pańskiego w Jerozolimie i o znakach, które temu towarzyszyły – pisze Irena Świerdzewska. W „Idziemy” przeczytamy również o wizycie unijnych przywódców u papieża Franciszka. Przesłanie Ojca Świętego do przywódców Unii Europejskiej omawia o. Dariusz Kowalczyk SJ. Ponadto przeczytamy o argumentach przeciwników ograniczeniu handlu w niedziele. Z tematem rozprawia się Monika Odrobińska. W tej sprawie na łamach tygodnika wypowiada się również dziennikarz TVP, Krzysztof Ziemiec.
Tygodnik Niedziela
W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” najważniejszym tematem jest terroryzm, który coraz bardziej niepokoi Europę. – Atak terrorystyczny w Londynie, w pobliżu parlamentu brytyjskiego, to kolejny przejaw wojny toczącej się w Europie – pisze redaktor naczelna, Lidia Dudkiewicz. Witold Gadowski podkreśla, że „Europę może uratować chrześcijaństwo”. Tylko czy jest szansa, że Stary Kontynent ponownie się na nie otworzy? Przeczytamy również tekst ks. Marka Łuczaka o 12. Rocznicy śmierci Jana Pawła II. Godna uwagi jest też rozmowa Mateusza Wyrwicha ze Zbigniewem Ziobro. 
Przewodnik Katolicki
„Przewodnik” proponuje swoim czytelnikom komentarz do Ewangelii, który jest jednocześnie odniesieniem się do filmu „Chata”, który niedawno miał swoją premierę. O tym jak powinna wyglądać wiara bez osądzania pisze ks. Artur Stopka. Piotr Jóźwik porusza z kolei temat prawdy. Przytacza zdjęcie muzułmanki wpatrzonej w ekran telefonu, które sugerowało, że nie była zainteresowana niesieniem pomocy ofiarom ataku terrorystycznego na moście Westminsterskim w Londynie. Żyjemy w czasach, w których tego typu manipulacje są na porządku dziennym. Jak się w tym odnaleźć?
Tygodnik Powszechny
Jak wygląda Polska w oczach ministra obrony Antoniego Macierewicza? Czy jego poglądy są zbliżone do tych, które wyznaje prezes PiS. Andrzej Stankiewicz zauważa, że obu polityków coraz więcej różni. Na uwagę zasługuje rozmowa Marii Hawranek z Elizą Kubarską, alpinistką i reżyserką. Czy macierzyństwo jest ważniejsze od ścieżki zawodowej? – Dziecko jest dziełem absolutnym. Mocniejszym i ważniejszym niż wszystko inne, bo to jest człowiek – podkreśla Kubarska. Ks. Jacek Stryczek pisze z kolei o Ekstremalnej drodze krzyżowej i o tym, że chodzi w niej o wyjście poza sferę swojego komfortu. To warunek rozwoju. Także tego duchowego.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze