5 pomysłów na świąteczny prezent

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zaczyna się czas, w którym męczy nas coroczne, Bożonarodzeniowe pytanie: co z tej okazji podarować bliskim? Proponujemy Wam 5 pomysłów na (miejmy nadzieję) trafiony prezent.

Msze święte wieczyste
Czy może być coś ważniejszego niż troszczenie się o potrzebne łaski dla naszych bliskich? Chyba nie. Dobrym pomysłem na prezent będzie więc zamówienie za naszych najbliższych Mszy św. wieczystych. Ich idea polega na codziennym odprawianiu Eucharystii w danej intencji – bezterminowo. Różne zgromadzenia zakonne podejmują się przyjmowania takich intencji. Dobrze jest wstawać rano z łóżka ze świadomością, że mamy tak olbrzymie wsparcie duchowe. Modlitwa to najcenniejsze, co możemy podarować naszym bliskim. Może Święta Bożego Narodzenia to dobra okazja, żeby podarować taki właśnie prezent.

Ks. Jan Kaczkowski. Życie na pełnej petardzie
Wielu z nas dobrze zna postać ks. Jana Kaczkowskiego. Ale być może jest ktoś, dla kogo kwestie wiary są trudne. Ta książka na pewno pomoże zrozumieć, czym jest i czym powinno być życie każdego katolika. To dobry prezent zarówno dla osób wierzących, jak i poszukujących.
petarda
Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówił, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność co do swojego powołania – odrzucili go jezuici (niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia. W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu.

Koszulka – Myślę, więc jestem… chrześcijaninem
T-shirt to zawsze dobry pomysł na prezent. Zwłaszcza jeśli zawiera zabawny lub wartościowy przekaz. Koszulka może być świadectwem wiary i inspirować innych. Być może znajdziesz coś dla swoich bliskich w ofercie naszego sklepu.
mwjsc

Owocowa herbata
Długie zimowe wieczory to dobra okazja, żeby zaprosić kogoś bliskiego do domu, usiąść wygodnie w fotelu i porozmawiać przy pysznej herbacie. Warto wybrać taką, która jest przygotowywana w sposób naturalny i dystrybuowana zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu. Znajdziecie taką w naszym sklepie internetowym.
Głównym składnikiem tej herbaty są suszone jabłka, owoce dzikiej róży oraz kwiaty hibiskusa od naszych partnerów z Burkina Faso i Kosowa. Świeży aromat soczystych truskawek i czarnych porzeczek przywodzi na myśl letni ogród.
Produkty zgodne z zasadami tzw. Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) zapewniają wsparcie dla ubogich producentów z krajów Trzeciego Świata.
herbata_truskawka

Zrób coś sam!
Dużą radość potrafią sprawić prezenty wykonane własnoręcznie. Może warto wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i np. przygotować komuś konfiturę lub dżem domowej roboty. Dobrym pomysłem może być też zrobienie ozdób świątecznych, które mogą cieszyć obdarowaną osobę przez wiele lat. Czasem kupienie prezentu jest drogą na skróty. Zrób go sam!

Zobacz także
Wasze komentarze