Snow Patrol o fenomenie życia i rozwoju [WIDEO]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Snow Patrol prezentują video do utworu „Life On Earth”! To zapowiedź nadchodzącej, pierwszej od siedmiu lat płyty Snow Patrol, zatytułowanej „Wildness”. Wideo zostało nakręcone w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Holandii, a zaprezentował je brytyjski astronauta Tim Peake.

Zeszłej nocy zespół zagrał w londyńskiej Islington Assembly Hall. Był to pierwszy występ grupy na żywo od sierpnia 2013 roku!

This is life on earth. It doesn’t need to be the end of you, or me

Dzikość nasza a naszych przodków 
Na „Wildness” muzycy Snow Patrol poszukują nowych znaczeń. Nowy album pokazuje bardziej surowe oblicze zespołu. Gary Lightbody opowiada o krążku: „Możemy rozróżnić dzikość naszych czasów, z całym swoim nieładem, brakiem logiki i odosobnieniem, jak również dzikość pierwotną, kojarzącą się z początkami życia i cywilizacji, pasją, miłością oraz wspólnotą z innymi ludźmi i z naturą. Na „Wildness” skupiamy się na tym drugim rodzaju, a raczej próbą nawiązania ponownego kontaktu z pierwotnymi instynktami”.

Od debiutu w 1998 roku, Snow Patrol sprzedali 15 milionów płyt na całym świecie, zdobyli nominacje do najbardziej prestiżowych nagród, w tym Grammy, BRIT czy Mercury Music Prize, a ich piosenek w serwisach cyfrowych odsłuchano ponad miliard razy. Teraz powracają po 7 latach przerwy w pracy zespołu (w tym czasie pracowali solowo).

To pierwsza płyta, na której nie ograniczam się tylko do zadawania pytań, ale próbuję również znaleźć odpowiedzi. Na przykład: dlaczego byłem nieszczęśliwy, czułem się nieswojo, miałem lęki? Wszystko, co przeżyłem, jest na tej płycie. Chciałem utrwalić wszystkie doświadczenia. Nawet te najbardziej bolesne, jak demencja mojego ojca (Gary Lightbody(

Seamus Heaney, mój ulubiony poeta, w wieku 71 lat przyznał, że dopiero teraz zaczyna rozumieć sens niektórych swoich wierszy. A pamiętajmy, że dostał Nobla. To najlepszy dowód na to, jak ważna jest inspiracja. Czasami napisanie czegoś zajmuje ci pięć lat. Tak jak w przypadku „Wildness”.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze