Fot. redakcja

Te objawienia Kościół uznał za jednoznacznie fałszywe 

4 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Maria Divine Mercy, czyli Maria Bożego Miłosierdzia, Maria z Irlandii, czy Maria Boska (Boża) to te same osoby. Ta wizjonerka jest bardzo niebezpieczna. Twierdzi, że rozmawia z Bogiem, rozprowadza różne przedmioty i ma rzeszę fanów także w Polsce. Kościół i egzorcyści jednak przed nią przestrzegają. 

To, kim naprawdę jest ta kobieta nigdy nie zostało w 100% potwierdzone, ale wiele wskazuje na to, że jest to Mary Carberry z Irlandii, coach i bizneswoman. Twierdzi ona, że jest nowym wcieleniem Ewy i Maryi i Bóg sam ją wybrał, by była współodkupicielką świata. To ona ma wprowadzić ludzi do nowego, ostatecznego raju, który nastanie po tysiącletnim raju na ziemi. Żeby zapewnić sobie wejście do tego raju trzeba mieć „Pieczęć Żywego Boga”, którą rozprowadza. Niestety, czasami  w propagowanie jej objawień angażują się także kapłani. Oczywiście, pieczęć można dostać bez problemu także w Polsce. „Oprócz Pieczęci Boga Żywego” wizjonerka rozprowadza także „Medalik Zbawienia”, który rzekomo ma przynieść wiele łask duchowych oraz kilkutomową „Księgę Prawdy”.

pieczęć Boga żywego

Fot. vimeo

Maria wypowiedziała posłuszeństwo biskupom twierdząc, że są masonami i wyznawcami szatana, a papież jest fałszywym papieżem. Tymczasem biskupi wydali oficjalne oświadczenia o zagrożeniu duchowym ze strony wizjonerki.

Ojciec Elija Vella, egzorcysta wypowiedział się na antenie Radia Maryja na temat Marii Bożego Miłosierdzia. Mówił o tym, że aby stwierdzić, czy objawienia, których doznaje dana osoba mają charakter fałszywy czy prawdziwy trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

 

>>Egzorcyści z całego świata są w Polsce i ostrzegają: złe duchy istnieją i chcą nas krzywdzić

1. Posłuszeństwo 

Jeśli dana osoba nie chce być posłuszna władzy Kościele to należy nabrać dużych wątpliwości.  

Ostatnio miałem sprawę na Sycylii, gdzie mieliśmy kilka prywatnych objawień i byłem osobiście zaangażowany w celu ustalenia autentyczności i zbadaniu tych osób i ich posłuszeństwa. Jeśli nie ma posłuszeństwa Kościołowi, to znaczy, że nie ma autentyczności. Ten przypadek z Sycylii został uznany za nieprawdziwy, ponieważ osoby, które rzekomo otrzymują wizje, jak tylko otrzymały jakieś wskazówki lub zalecenia od władz kościelnych – nie przestrzegały ich. Ten przypadek był jednoznaczny – objawienia nie były prawdziwe – mówił ojciec Elija. 


2. Duchowa i ewangeliczna zgodność z Biblią 

Kiedy przyjrzymy się objawieniom Marii Bożego Miłosierdzia to zobaczymy, że mówi ona coś czego nigdy nie powiedziałby Jezus – mówi, że papież jest fałszywy. Podobnie, gdy jej wizje mówią przeciw kapłanom i biskupom możemy nazwać je oszustwem. W takim wypadku od razu należy odrzucić takie objawienie. Gdyby Jezus wołał o modlitwę za kapłanów, gdyby mówił o potrzebie ich nawrócenia, by byli napełnieni Duchem Świętym, wtedy można rozważać, czy to objawienie jest autentyczne. Ale gdy wizje odrzucają kapłanów – to są oszustwem. 

Ale jeśli objawienie przemawia przeciw papieżowi, kapłanom, czy biskupom, możemy być w stu procentach pewni, że nie są one autentyczne. Ma tutaj miejsce oszustwo, być może ze strony Szatana, który korzysta z tych rzeczy, lub wizjonerka sama jest oszukiwana. (…) To jest jedna z rzeczy, które sprawiają, że nie dość, że nie mamy tutaj wątpliwości, ale możemy być pewni tego, że objawienia (Marii Bożego Miłosierdzia jest) są fałszywe – powiedział ojciec Elija. 

 

3. Nikt nie może być boski 

Po angielsku pierwsze dwa wyrazy „Maria Divine” rozumie się jako Maria Boska/Boża) – nikt nie jest boski, z wyjątkiem Boga.  Nawet Madonna nie jest boska. 

To najważniejsze – zdaniem ojca Elija – znaki świadczące o tym, że to objawienie jest fałszywe. Fałsz takiej wizji może pochodzić od samej osoby, która szuka zainteresowania sobą, chce, żeby wszyscy o niej mówili. Czasami może to robić nawet nieświadomie. Może to mieć także podłoże psychiatryczne, kiedy umysł podsyła jakieś wizje. Może też być tak, że jest to oszustwo diabła, który wykorzystuje czyjąś wyobraźnię czy wrażliwość, by podawjąc się za Jezusa czy Maryję mówił w gruncie rzeczy coś, co nie będzie budowało jedności.  

Oczywiście mamy też takie osoby, które mają prawdziwe wizje, jak przypadku Lourdes i Fatimy. Te objawienia są autentycznegdyż po dokładnym przebadaniu zostały uznane przez Kościół. Czasami to badanie może trwać bardzo długo. Czasami, im bardziej jest autentyczne, tym dłużej. Z reguły Kościół szybciej wypowiada się na temat objawień, jeśli są fałszywe, niż jeżeli są autentyczne. Po to by jak najszybciej wykluczyć możliwość oszustwa. 

Nie potępiam tych, którzy wierzą w te wizje, bo na pewno nie robią tego ze złych intencji, oni to robią z niewiedzy i nieco przesadnego entuzjazmu. Są w błędzie – i módlmy się o Bożą pomoc w rozróżniania objawień prywatnych, tak aby nie być zwiedzionym – powiedział ojciec Elija. 

 

Te objawienia Kościół uznał za jednoznacznie fałszywe 
3.8 (62.76%) 29 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze