Wis³a, 14.01.2017. Polak Kamil Stoch na podium, po zakoñczeniu konkursu indywidualnego Pucharu Œwiata w skokach narciarskich, 14 bm. w Wiœle. Stoch wygra³ pierwszy konkurs skoków w Wiœle. (mgo) PAP/Grzegorz Momot

Skoki narciarskie: Stoch liderem PŚ

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kamil Stoch we wspaniałym stylu wygrał konkurs Pucharu Świata w Wiśle i został liderem klasyfikacji generalnej.

Kamil Stoch nie dał dzisiaj żadnych szans swoim rywalom. Było to pierwsze w historii zwycięstwo polskiego skoczka na skoczni w Wiśle. Obok niego na podium znaleźli się Stefan Kraft i Andreas Wellinger.

Nasz najlepszy skoczek prowadził po pierwszej serii konkursu, uzyskując najlepszą odległość (133 m.). Druga seria okazała się trudniejsza ze względu na wzmagający się wiatr z tyłu skoczni. Odległości uzyskiwanie przez zawodników były znacznie słabsze. Drugi po pierwszej serii Austriak, Stefan Kraft, skoczył zaledwie 117 m. Skaczący bezpośrednio po nim Kamil Stoch uzyskał jednak znakomitą odległość – 124 m. To była deklasacja.

Nieźle spisali się pozostali Polacy. Piotr Żyła zajął 7., a Maciej Kot 9. miejsce. W drugiej i trzeciej dziesiątce znaleźli się Jan Ziobro (19. miejsce), Stefan Hula (20. miejsce) oraz Dawid Kubacki (21. miejsce).

Oto skok Kamila Stocha w drugiej serii sobotniego konkursu:


A tak przedstawia się klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

fot.  PAP/Grzegorz Momot

Skoki narciarskie: Stoch liderem PŚ
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze