Syryjski patriarcha: mamy nadzieję, że Trump zabezpieczy pokój

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Patriarcha Ignacy Józef III Younan, głowa syryjskiego Kościoła, wyraził nadzieję, że administracja prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa pomoże ustabilizować sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie.

„Chrześcijanie i inne mniejszości w Iraku i Syrii cierpieli straszne prześladowania i szykany, doświadczyli ludobójstwa” – mówi portalowi Breitbart News syryjski hierarcha. „Widziałem na własne oczy dzieło zniszczenia dokonane na naszych wspólnotach.”

„Nie można dłużej przymykać oczu na zbrodnie, których dopuszcza się w XXI wieku” – kontynuował. „Mamy nadzieję, że amerykańscy politycy mogą powtórzyć tę w swoim kraju i mówić głośno o tej niesprawiedliwości.”

Duchowny dodał:

„Chrześcijanie w Iraku i Syrii mają nadzieję, że prezydent-elekt Trump i jego przyszła administracja pomogą zabezpieczyć pokój w regionie dla dobra wszystkich ludzi i całej ludzkości.”

Patriarcha Ignacy Józef III Younan jest syryjskokatolickim patriarchą Antiochii, czyli zwierzchnikiem Kościoła katolickiego obrządku syryjskiego, jednego z katolickich Kościołów Wschodnich – uznających władzę papieża i doktrynę katolicką, ale zachowujących wschodnią liturgię. Przewodzi ok. 200 tysiącom wiernych.

źródło: catholicculture.org

Zobacz także
Wasze komentarze