fot. EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

UEFA zdecydowała: EURO 2020 przeniesione!

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

To bezprecedensowa decyzja, pierwsza taka sytuacja w historii. EURO 2020 planowane na przełom czerwca i lipca bieżącego roku odbędzie się dopiero w roku 2021 roku. UEFA podjęła taką decyzję po konsultacji z 55 narodowymi federacjami, a także przedstawicielami lig, klubów i zawodników.

Działania te podjęto w obliczu pandemii koronawirusa, której źródło obecnie znajduje się w Europie. Ich celem ma być uniknięcie zagrożenia związanego z możliwością rozprzestrzenienia się choroby. Stosowny komunikat wydał także Polski Związek Piłki Nożnej. 

>>> Koronawirus w Polsce [NA ŻYWO]

Pełny komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej:

Rozgrywki z udziałem reprezentacji narodowych:

1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).

2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.

3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.

4. Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.

5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.

Rozgrywki klubowe:

1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.

2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.

3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.

 

 

Zobacz także
Wasze komentarze