Warszawa: Msze św. i koncert w hołdzie rtm. Pileckiemu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Panny Wyklęte – Chwała Rotmistrzowi!”, to tytuł koncertu, który odbędzie się dziś o godz. 20 w byłym areszcie śledczym Warszawa-Mokotów (ul. Rakowiecka 37). W słynnym mokotowskim więzieniu powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. To właśnie na Rakowieckiej 69 lat temu, 25 maja 1948 został wykonany wyrok na rtm. Witoldzie Pileckim, bohaterze polskiego podziemia niepodległościowego.

W koncercie wezmą udział, m.in. Halina Mlynkova, Anna Witczak Czerniawska, Lilu, Kasia Malejonek, Mona, Angelika Korszyńska-Górny, Fala oraz Dariusz Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers.

O godz. 21.30 z udziałem honorowej asysty Wojsk Obrony Terytorialnej złożone zostaną kwiaty przy Murze Śmierci w godzinę śmierci rtm. Witolda Pileckiego, a o godz. 22.00 odprawiona zostanie Msza święta w intencji zamordowanych na Rakowieckiej bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego.

Nie będą to jedyne uroczystości upamiętniające rtm. Pileckiego, które odbędą się dziś w Warszawie. W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji rtm. Pileckiego. W południe w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL odbędzie się spotkanie z córką rtm. Pileckiego Zofią Pilecką-Optułowicz i prezentacja jej wspomnień zatytułowanych „Mój ojciec”.

Fot. Instytut Pamięci Narodowej

Warszawa: Msze św. i koncert w hołdzie rtm. Pileckiemu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze