Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Watykan: Sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki u papieża

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Papież Franciszek przyjął dziś sekretarza generalnego Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Zurab Pololikashvili przyjechał do Watykanu, by podziękować za zaangażowanie Stolicy Apostolskiej w wykorzenianie ubóstwa oraz wspieranie pokoju i dialogu między kulturami.

Przedstawił też swą wizję roli turystyki w tworzeniu miejsc pracy i zrównoważonym rozwoju państw. Jego wizyta miała także na celu wzmocnienie więzi między UNWTO i Stolicą Apostolską, która ma w niej status obserwatora.

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT


Pololikashvili dał wyraz wsparciu ze strony UNWTO dla rozwijającego się sektora turystyki religijnej, co może być korzystne dla zachowania i wspierania dziedzictwa różnych religii, stać się katalizatorem zatrudnienia i wzrostu gospodarczego.

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT


– Turystyka i religia mają wiele wspólnego. Obie starają się uczynić świat lepszym miejscem poprzez wykorzenienie ubóstwa i wspieranie pokoju. Szczególnie podziwiam zaangażowanie Jego Świątobliwości we wzmacnianie mniejszości i ubogich, co jest samym sercem wizji UNWTO dotyczącej zrównoważonej i inkluzywnej turystyki – zadeklarował sekretarz generalny tej organizacji wyspecjalizowanej ONZ po spotkaniu z Franciszkiem.
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze