epa06405477 Pope Francis delivers the traditional Urbi et Orbi (to the city and to the world) Christmas Day blessing from the central balcony of St. Peter’s Basilica at the Vatican, 25 December 2017. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Wszystko, co ważne o błogosławieństwie „Urbi et orbi”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Błogosławieństwo „urbi et orbi” często stwarza wiele problemów. Czym jest? Czego dotyczy i jak z niego skorzystać? Dziś przygotowaliśmy dla Was odpowiedź. 

 Urbi et orbi czyli miastu i światu,to specjalne, uroczyste błogosławieństwo papieskie wygłaszane wprost z balkonu Bazyliki Świętego Piotra w ważnych dla życia Kościoła okolicznościach oraz przy okazji różnych świąt, na przykład obchodów Wielkiego Czwartku, Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego czy narodzenia Chrystusa. 

Zdjęcie: błogosławieństwo „Urbi et orbi” podczas zeszłorocznych Świąt Wielkanocnych, 16.04.2017, fot: PAP/EPA

 

 Błogosławieństwo to nie jest ważne tylko i wyłącznie dla mieszkańców Rzymu, ale dla wszystkich chrześcijan. Nosi nazwę błogosławieństwa apostolskiego, co związane jest z możliwością uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania kar za grzechy.

Aby skorzystać z mocy tego błogosławieństwa i dostąpić oferowanego przez niego odpustu, oprócz jego wysłuchania (przez dowolne środki medialne) należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.  

 

Wszystko, co ważne o błogosławieństwie „Urbi et orbi”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze