Wyjątkowy gość w Polsce – kard. Burke głosił rekolekcje dla kapłanów

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pod koniec kwietnia do Lichenia zajechał wyjątkowy gość – kardynał Raymond Leo Burke przez cztery dni głosił rekolekcje dla grupy kilkudziesięciu księży, a na ich zakończenie odprawił Mszę pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

„Głównym tematem rekolekcji były podstawowe kwestie związane z kapłaństwem. Mówiłem o Najświętszej Eucharystii jako o źródle i centrum życia każdego kapłana. Zwróciłem także uwagę na wyzwania, jakie czekają księży w związku z nową ewangelizacją. Poruszony został także temat poświecenia się Matce Bożej w kapłańskim życiu” – wyjaśnił kard. Burke.

Na zakończenie rekolekcji kardynał odprawił majestatyczną Mszę pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami dostępnymi na facebookowym profilu Poznańskiego Nieśrodowiska Tradycji Katolickiej.

„Obraz kardynała-bezdusznego urzędnika, który siłą rzeczy przedostaje się przez media do naszej głowy okazuje się całkowicie fałszywy. Nigdy nie spotkałem tak pogodnego i poczciwego biskupa. Widać w nim autentyczną, niepozorowaną wiarę, a fakt, że twardo broni wyznawanych przez nas wartości nie jest żadnym powodem do wstydu.” – mówi naszemu portalowi członek służby liturgicznej.

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji z Mszy Świętej pontyfikalnej, sprawowanej przez kard. Raymonda Leo Burke.Zdjęcia autorstwa pana Piotra Łysakowskiego.

Opublikowany przez Poznańskie Nieśrodowisko Tradycji Katolickiej na 4 maja 2017

 

Kardynał Raymond Leo Burke, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego i były prefekt Trybunału Sygnatury Apostolskiej, jest jednym z głównych przedstawicieli „konserwatywnego skrzydła” Kościoła. Wraz z trójką innych kardynałów wystosował do papieża Franciszka szeroko komentowany list z pytaniami dot. adhortacji Amoris laetitia. Purpurat przez media nazywany „pajacem” i „elegancikiem” kreowany jest na lidera opozycji wobec pontyfikatu papieża Franciszka. Mszę pontyfikalną odprawił w Polsce już po raz drugi. Poprzednim razem, ponad rok temu, odwiedził Kraków.

Fot. Piotr Łysakowski/facebook.com

Wyjątkowy gość w Polsce – kard. Burke głosił rekolekcje dla kapłanów
6 (100%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze