Benedykt XVI ma się w miarę dobrze – donosi abp Gänswein, dementując w ten sposób pogłoski o poważnym i pogarszającym się stanie zdrowia papieża-seniora. Niektóre portale internetowe poszły w ostatnim czasie w swoich spekulacjach za daleko, informując, że Benedykt XVI umiera.

Benedykt XVI nadal trwa na modlitwie w klasztorze Mater Ecclesiae, wolny od plotek pewnych osób, zaś jego sekretarz osobisty a zarazem Prefekt Domu Papieskiego, abp Georg Gänswein dementuje alarmistyczne doniesienia niektórych mediów – donosi w serwisie agencji acistampa Angela Ambrogetti.

Watykanistka powołuje się na wypowiedź arcybiskupa Gänsweina, który zdecydowanie zaprzecza jakoby papież-senior znajdował się w bezpośrednim zagrożeniu życia. Jednocześnie wyjaśnia, że słowa wypowiedziane przed kilkoma miesiącami, iż Benedykt XVI „gaśnie jak świeca” dotyczą sytuacji osoby w podeszłym wieku, która każdego dnia staje się słabsza. Dodaje, że w minionym tygodniu przebywał u niego jego starszy brat, prał. Georg Ratzinger, który wczoraj wyruszył w drogę powrotną do Ratyzbony.

fot. Franco Origlia/Getty Images

Arcybiskup rozwiewa wątpliwości dotyczące stanu zdrowia Benedykta XVI
4.33 (72.22%) 3 ocen.


źródło: KAI/mj

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.