O nas

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej (oblaci) oraz istniejące ponad 90 lat prowadzone przez nich wydawnictwo – dziś pod nazwą „Misyjne Drogi”, poszukując nowych form ewangelizacji, zdecydowało się stworzyć portal społecznościowo-informacyjny misyjne.pl.

Misją portalu jest informowanie o ważnych wydarzeniach społecznych, szczególnie związanych z: misjami, chrześcijanami prześladowanymi i uchodźcami oraz interpretowanie tych wydarzeń z punktu widzenia Kościoła, komentowanie wydarzeń religijnych i przybliżanie ich znaczenia naszym Użytkownikom w duchu ekumenizmu, dialogu międzyreligijnego oraz wzajemnego szacunku. Chcemy stworzyć przestrzeń ludzi żyjących z misją i zainteresowanych misjami.

Mamy nadzieję, że udostępnione przez nas narzędzia zachęcą użytkowników do włączenia się w naszą społeczność, do współtworzenia portalu oraz wspierania jego misji.

Portal adresujemy przede wszystkim do odbiorców w wieku 25 plus”: wierzących, poszukujących i wątpiących. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy, którzy będą go odwiedzać, znajdą w nim coś dla siebie.

Portal od początku był i jest tworzony w duchu misyjnej-oblackiej kreatywności, otwartości i ciekawości świata. Stąd treści związane z życiem codziennym i obecność w portalu informacji nt. pogody, kalendarza imion, kursów walut, działu porad życiowych, kulinarnych etc. Waszej uwadze polecamy także promowaną przez nas czytelnię prasy i książek oraz działalność dobroczynną.

misyjne.pl – portal dla ludzi z misją

Karolina Binekredaktor

Marek Hamnysklep internetowy

Michał Jóźwiak redaktor prowadzący portalu

Zofia Kędziora redaktor, dział Misje, patronaty

Maciej Kluczkaredaktor

Wojciech Kluj OMI asystent kościelny, cenzor

Monika Królsekretariat, kolportaż

Justyna Nowickaredaktor, dział Przerwa

Sandra Dominiczakksięgowość, projekty

Sebastian Szymczakgrafik

Marcin Wrzos OMIredaktor naczelny