O nas

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej (oblaci) oraz istniejące ponad 90 lat prowadzone przez nich wydawnictwo – dziś pod nazwą „Misyjne Drogi”, poszukując nowych form ewangelizacji, zdecydowało się stworzyć portal społecznościowo-informacyjny misyjne.pl.

Misją portalu jest informowanie o ważnych wydarzeniach społecznych, szczególnie związanych z: misjami, chrześcijanami prześladowanymi i uchodźcami oraz interpretowanie tych wydarzeń z punktu widzenia Kościoła, komentowanie wydarzeń religijnych i przybliżanie ich znaczenia naszym Użytkownikom w duchu ekumenizmu, dialogu międzyreligijnego oraz wzajemnego szacunku. Chcemy stworzyć przestrzeń ludzi żyjących z misją i zainteresowanych misjami.

Mamy nadzieję, że udostępnione przez nas narzędzia zachęcą użytkowników do włączenia się w naszą społeczność, do współtworzenia portalu oraz wspierania jego misji.

Portal adresujemy przede wszystkim do odbiorców w wieku 25 plus”: wierzących, poszukujących i wątpiących. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy, którzy będą go odwiedzać, znajdą w nim coś dla siebie.

Portal od początku był i jest tworzony w duchu misyjnej-oblackiej kreatywności, otwartości i ciekawości świata. Stąd treści związane z życiem codziennym i obecność w portalu informacji nt. pogody, kalendarza imion, kursów walut, działu porad życiowych, kulinarnych etc. Waszej uwadze polecamy także promowaną przez nas czytelnię prasy i książek oraz działalność dobroczynną.

misyjne.pl – portal dla ludzi z misją