Kilka miesięcy temu w sieci pojawił się filmik, w którym ks. Piotr Glas mówi o fałszywych prorokach. Znany kaznodzieja, o. Adam Szustak OP odebrał słowa egzorcysty bardzo osobiście.

Ks. Piotr Glas jest egzorcystą i słynie z tego, że w Internecie krąży wiele filmików z konferencji i spotkań, w których uczestniczył. Mówi o zagrożeniach duchowych i swoich doświadczeniach jako kapłan. Na jednym z materiałów ks. Glas mówi również o tatuażach oraz o tym, że bywają one niebezpieczne dla naszego życia duchowego. Nazwisko o. Adama Szustaka nie pada, ale egzorcysta nawiązuje do jednego z odcinków nagranych przez dominikanina i sugeruje, że tezy przez niego głoszone to fałszywe proroctwa. Ojciec Szustak wziął te słowa do siebie i postanowił nagrać odpowiedź, którą zamieszczamy poniżej.

Czy o. Szustak jest fałszywym prorokiem?
4.3 (71.67%) 70 ocen.


źródło: Redakcja

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 10

 1. Kamil Chruśliński


  Przepraszam a skąd wiecie, że tatuaże nie są zagrożeniem duchowym tak jak mówi to ks. Piotr Glas. Mówi on, że dokładnie nie jest tego pewien, ale jeśli ma rację to po co przekonywać się o negatywnych skutkach. Moim zdaniem o. Adam Szustak nie powinien tak bezpośrednio sugerować, że jeśli ktoś ma ochotę robić tatuaż – proszę uprzejmie. Gorzej jeżeli później okaże się, że nie jest to takie piękne, ani bezpieczene np. duchowo. Pozdrawiam.

  • Dariusz Wieczorkiewicz


   Szczególnie gdy tusz do tatuażu zostanie poświęcony szatanowi.

  • niezalezny1


   Ojciec Szustak wydaje mi się bardzo logicznie wytłumaczył o jaki tatuaż chodzi i w takim sensie jest to aktualne. Jeżeli np. tatuaż będzie czcił szatana, to i dziś będzie to łamanie pierwszego przykazania, jeżeli nie będzie zachowana higiena, to łamie się przykazanie nie zabijaj, ale to nie ta farbka niesie zagrożenia, ale to co z tym robimy. Podobnie jest z internetem, możemy tam łamać chyba wszystkie przykazania i np. głosić Ewangelie, natomiast sam internet nie jest ani dobry ani zły. Ja osobiście nie wychwalam tatuażu i nie mam zamiaru go robić, ale faktem jest, że w katechizmie, o ile mi wiadomo nic na ten temat nie ma, a to nas obowiązuję, a nie przepisy z księgi kapłańskiej: nie składamy krwawych ofiar, nikogo nie kamieniujemy, nie obchodzimy szabatu, chłopcy nie są obrzezywani i nikomu to dziwnie nie przeszkadza. Byłoby dobrze, gdyby kościół się tu jednoznacznie wypowiedział. A tak w ogóle jeżeli ktoś uważa, że Ojciec Szustak się myli, to najpierw należało by się z nim skontaktować, a potem poinformować przełożonych, kościół jest hierarchiczny i ma jasno wypracowane metody postępowania, kary dla księży, którzy głoszą fałszywe nauki.


 2. Kamil Chruśliński Biblia de facto mówi żeby nie robić sobie tatuażów i nie kaleczyć ciała danego przez Boga …Kapłańska 19 28. Jeśli ktoś o tym nie wiedział to już nic nie zmieni lecz jeśli ma świadomość tego że to Bogu miłe nie jest nie powinien tego robić . BÓg niczego nie zabronił dał Ci wolny wybór więc wybieraj jak wybrałem nie robić

 3. Kacper Osika


  Jeżeli chodzi o cytat z Biblii to po pierwsze mowa tu o tatuażach rytualnych (grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu), które wykonywali poganie współcześni dla Ks. Kpł., a po drugie można powiedzieć, że jest on niejako nieaktualny, jeżeli przyjmujemy go za obowiązujący musimy także przyjąć np. że „Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią” (Kpł 20,9) – ten fragment jest zaledwie parę wersów dalej.
  Co do „skąd wiecie, że tatuaże nie są zagrożeniem duchowym” to ja pytam, skąd wiesz, że mycie się mydłem nie jest zagrożeniem duchowym… (no wiem durny przykład) ale sprawa jest prosta, nie ma o tym mowy ani w Biblii, ani w tradycji, lecz są na przykład aspekty które powinniśmy rozważyć, takie jak np. wzór (no wytatuowanie pentagramu może być zagrożeniem duchowym), czy zdrowie (bodajże kolorowe są dużo bardziej szkodliwe dla zdrowia)
  Co do tuszu poświęconemu złemu, no to nawet to głupie wcześniej wspomniane mydło może być poświęcone szatanowi, o dbałość o profesjonalizm danego salonu powinna się zatroszczyć osoba która jednak się decyduje. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru 😀

  • Szczepan Olechnowicz


   A skąd wiesz, że jeśli ktoś złorzeczy ojcu albo matce, nie będzie ukarany śmiercią np:. piekłem? Nie wiesz tego. I jeżeli coś nie jest pewne to po cholerę ryzykować?

   • Kacper Osika


    No to inaczej… Cytat z ks. Kapłańskiej – „Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!”(Kpł 19, 28) występuje bezpośrednio po „Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.”(Kpł 19, 28) – jednak dlaczego golisz włosy po bokach brody?? Przecież nie jest pewne, że można to robić, jednak pomimo tego zakazu w tych czasach to takie „popularne”. O to mi chodziło uważając ten zakaz (choć nie do końca bo jak pisałem jeżeli chodzi o kontekst to dotyczy on tatuaży rytualnych pogan – patrząc w ten sposób słowa „Ja jestem Pan!” mają jakiekolwiek znaczenie) „nieaktualnym”. Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😀


 4. jestes falszywym prorokiem