„Jak co roku serdecznie zapraszamy na Majówkę w Botaniku 1-go, 2-go i 3-go maja 2018 od godziny 11:00. Będziemy prowadzić motylowe warsztaty oraz prowadzić kwestę na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy!” – piszą pracownicy Hospicjum Palium a my się do tego zaproszenia oczywiście dołączamy.

Organizatorem Majówki w poznańskim Ogrodzie Botanicznym jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, bo właśnie pod jego władaniem jest Botanik:


Pracownicy Hospicjum są już znani ze swoich motylich warsztatów. Nie zabraknie ich i podczas tegorocznej Majówki w poznańskim Botaniku. Jak piszą pracownicy Hospicjum, codziennie odbierają po kilkanaście telefonów w sprawie pilnego umieszczenia chorego na oddziale, a nie mają dla niego miejsca. „Chcemy rozszerzać naszą opiekę. Będziemy rozbudowywać Hospicjum Palium. Pomóż nam” – piszą. „Wszystkim Państwu dziękuję za hojność” – mówi współzałożyciel Hospicjum Palium profesor Jacek Łuczak.

Dlaczego motyle?
W 2010 roku pacjentką Hospicjum była pani Renata. Wielu wolontariuszy zaprzyjaźniło się z nią. Często powtarzała, że jak wyzdrowieje, będzie nam pomagać. Podczas pobytu w Hospicjum, gdy czuła się lepiej malowała, wyklejała i rozdawała swoje motyle. Pewnego dnia powiedziała: „Już nie mam siły, ale gdy mnie nie będzie, zróbcie coś z motylami, aby pomóc Hospicjum”. „Już ponad 5 lat rozdajemy motyle, które tworzymy w ramach wolontariatu. Motyle są symbolem kampanii na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium. Mogą być również symbolem zmiany w nas samych. My wolontariusze, staramy się zmieniać „kokony” naszych słabości w piękno, wrażliwość i siłę motyli” – mówią wolontariusze Palium.Oceń ten artykuł


źródło: Redakcja

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.