Gość Niedzielny
– USA przeżywają kulturalną rewolucję – odejście od chrześcijaństwa. Arcybiskup Charles Chaput zastanawia się, jak powinni reagować katolicy – pisze ks. Tomasz Jaklewicz. Ponadto pielgrzymkę papieża Franciszka do Fatimy podsumowuje Beata Zajączkowska. – Oczekiwaniu na jego przybycie towarzyszył klimat niesamowitej modlitwy. To uderzało – podkreśla dziennikarka. Warto też zajrzeć do tekstu Macieja Rajfura, w którym opisuje jak losy polskiej i panamskiej rodziny połączyły się dzięki Światowym Dniom Młodzieży.
Tygodnik Idziemy
Ks. Henryk Zieliński pisze o tym jak Matka Boża „wtrąca się” do polityki. Chodzi o przepowiednie wobec Rosji i o dążenie do zawierzenia tego kraju Niepokalanemu Sercu Maryi. – Tak bezpośrednie odniesienia do spraw politycznych nie pojawiały się we wcześniej uznanych objawieniach maryjnych. Stanowiły problem nawet dla samych biskupów i papieży – pisze ks. Zieliński. Zobowiązanie, które wynika z objawień fatimskich komentuje również Krzysztof Ziemiec, a o. Dariusz Kowalczyk SJ zastanawia się czy wszystkie przepowiednie zawarte w orędziu Matki Bożej się już wypełniły.
Tygodnik Niedziela
– XX wiek wydaje się niejako wypełnieniem fatimskiego proroctwa , a początek XXI w. tym bardziej to potwierdza – pisze we wstępniaku Lidia Dudkiewicz. Pielgrzymkę papieża Franciszka do Portugalii podsumowuje ks. Paweł Rozpiątkowski w tekście „Fatima daje nadzieję”. Tematem numeru jest jednak rozmowa z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, który był sekretarzem dwóch papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI. Przeczytamy również recenzję książki o posłudze arcybiskupa „Sekretarz dwóch papieży”, Krzysztofa Tadeja. – Ta książka jest jak wehikuł czasu – pisze ks. Łuczak.
Przewodnik Katolicki
– Jesteśmy przyzwyczajeni, że Kościół wypowiada się w sprawach aborcji, eutanazji i in vitro. Mocnego stanowiska w innych aktualnych sprawach społecznych do tej pory brakowało – pisze Piotr Jóźwik. W najnowszym wydaniu „Przewodnika” przeczytamy również o tym, że „miłość nie kończy się na wypadku”. – Codziennie pokonują to, co dla innych wydaje się niemożliwe. Mimo niepełnosprawności tańczą, podróżują, marzą i się modlą. Są szczęśliwi z Bogiem – pisze Joanna Mazur. Znajdziemy także komentarz Jacka Borkowicza do planowanych zmian w polskiej konstytucji.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy obszerną rozmowę z pisarzem Stefanem Chwinem. – Nastąpiło rozszczepienie polskiego społeczeństwa i ma ono charakter nie tyle polityczny, co kulturowy – twierdzi autor. Edward Augustyn pisze z kolei o św. ojcu Pio, którego postać do teraz budzi wiele kontrowersji. – Plotki i manipulacje służyły tak chwale, jak i zniesławianiu świętego – zauważa Augustyn. Przeczytamy również tekst o „siostrach od uchodźców”, które już od dwóch lat pomagają migrantom. – Od tego nie ma już odwrotu – mówią.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.