newsweek Newsweek Polska
– Norman Davies nazwał niedawno ekipę Kaczyńskiego „najbardziej mściwym gangiem w Europie”. Jeśli dorzucić do tego jej chroniczną nieudolność, mamy niemal pełny obraz – pisze we wstępniaku Tomasz Lis. Redakcja przygląda się relacjom w partii rządzącej. Wojciech Cieśla wysuwa podejrzenia, że kiedy Jarosław Kaczyński zdecyduje się odejść z polityki, zastąpi go Joachim Brudziński. Znajdziemy także tekst o „malkontencie w rządzie”, czyli ministrze Piotrze Glińskim.
wprost Wprost
„Posłowie chcą zakazać porno” – czytamy na okładce najnowszego wydania tygodnika „Wprost”. Czy okaże się, że redakcja chce bronić czegoś, co jest fundamentalnie złe? Według posłów Prawa i Sprawiedliwości obecne prawo jest w tej kwestii zbyt liberalne. W najnowszym numerze znajdziemy też tekst, Władysława Frarysniuka, w którym autor usiłuje bronić jedną z legend „Solidarności” senatora Józefa Piniora, oskarżonego o korupcję. Jak udało ustalić się dziennikarzom „Wprost” o sprawie i podejrzeniach wiedziała już poprzednia premier, Ewa Kopacz.
do-rzeczy Do Rzeczy
Najważniejszym tematem w kolejnym wydaniu „Do Rzeczy” jest redaktor naczelny „Newsweek Polska”, Tomasz Lis. Jego „szaleństwa demaskuje” Rafał Ziemkiewicz. – Z dającego się lubić zwierzęcia telewizyjnego Tomasz Lis zmienił się w znienawidzonego, agresywnego propagandzistę – pisze Ziemkiewicz. Na łamach „Do Rzeczy” w rozmowie z Marcinem Makowskim wypowiada się także europarlamentarzysta prof. Ryszard Legutko. – Z coraz mniejszą chęcią rozmawiam z zagranicznymi dziennikarzami, bo wiem, że nie przychodzą do mnie, by się czegoś dowiedzieć. Oni już wszystko wiedzą – mówi europoseł PiS.
polityka Polityka
Tygodnik „Polityka” nie ukrywa swojej niechęci do podejmowanych przez polski rząd działań. W najnowszym numerze między innymi o tym, że polityka historyczna służy ukazaniu rządzących jako jedynych obrońców polskości. Marcin Zaremba podkreśla, że „historycy nie chcą pracować w „fabryce narodowej wyobraźni”, nie chcą fałszowania i banalizacji przeszłości”. Ponadto przeczytamy wywiad Grzegorza Rzeczkowskiego z byłym członkiem PiS, Ludwikiem Dornem. Rozmowa dotyczy szefa MON, Antoniego Macierewicza.
wsieci wSieci
Na okładce tygodnika „wSieci” o. Tadeusz Rydzyk. W środku znajdziemy obszerny wywiad z dyrektorem „Radia Maryja”, które obchodziło 25-lecie swojego istnienia. Poruszany jest również temat reformy szkolnictwa. – Wygląda na to, że gimnazja stały się nagle dobrem wartym obrony za wszelką cenę. Gdy projekt reformy pojawił się w Sejmie, emocje sięgnęły zenitu – pisze Piotr Zaremba. Przeczytamy także rozmowę z ministrem Piotrem Glińskim.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 3 ocen.Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.