Zakopane, 22.01.2017. Polak Kamil Stoch podczas pierwszej serii konkursu indywidualnego Pucharu Œwiata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, 22 bm. (jkm) PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch trzeci w konkursie PŚ w Korei Południowej

Kamil Stoch zajął 3. miejsce w środowym konkursie Pucharu Świata w Pjongczang w Korei Południowej. Zwycięzcą był bezkonkurencyjny Stefan Kraft, a drugie miejsce przypadło Niemcowi Andreasowi Wellingerowi.

Na rok przed igrzyskami olimpijskimi skoczkowie pojechali do Pjongczang w celu przetestowania nowego obiektu – skoczni Alepnsia Jumping Park. W środę odbył się jeden z dwóch  indywidualnych konkursów.

W serii próbnej Kamilowi Stochowi udało się uzyskać 2. miejsce, natomiast Stefan Kraft oddał swój najdłuższy skok – 142 m. Skoki Kamila Stocha miały długość 126,5 m w pierwszej serii i 134 m w drugiej. Dla porównania skoki zwycięzcy miały długość 138 i 137,5 m. O trzecie miejsce Stoch walczył z Tande, Hayboeckiem i Maciejem Kotem. Łącznie w konkursie wystąpiło pięcioro reprezentantów z Polski, spośród których Piotr Żyła, Jan Ziobro i Dawid Kubacki zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce. Stefan Hula zajął 47. pozycję, przez co nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej.

W czwartek odbędzie się drugi indywidualny konkurs. Planowany początek ustalony jest na godz. 11.00 czasu polskiego, a od 9.45 odbędą się kwalifikacje.