Kilkunastu księży i kleryków wzięło udział w 18. PKO Poznań Maraton. Niektórzy z nich w stroju duchownym. Wśród osób, które pokonały ponad 42-kilometrową trasę, byli uczestnicy III Mistrzostw Polski Księży i Kleryków w Maratonie.

„Wśród duchownych, którzy wzięli udział w biegu, byli m.in. salezjanin, dominikanin, duchacz oraz pracujący na Ukrainie oblat” – mówi Krzysztof Nowicki, współorganizator mistrzostw.  Wśród maratończyków był też ks. Jakub Lechniak, który ukończył trasę z czasem 3 godz. 48 min. „To mój życiowy rekord” – podkreśla proboszcz w podpoznańskich Kamionkach, który wcześniej brał udział m.in. w maratonie w Rzymie. 

„Celem wspólnego startu osób duchownych jest świadectwo wiary w myśl nowej ewangelizacji szukającej nowych form i sposobów docierania z dobrą nowiną o Jezusie Chrystusie do ludzi” – czytamy w regulaminie III Mistrzostw Polski Księży i Kleryków w Maratonie.

Wszyscy uczestnicy III Mistrzostw Polski Księży i Kleryków w Maratonie otrzymali pamiątkowe medale, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc także puchary. W 18. PKO Poznań Maraton uczestniczyło ponad 7 tysięcy zawodników. Najszybciej linię mety pokonał 32-letni Ukrainiec Mykola Iukhymchuk. Zwycięzca uzyskał czas 2 godz. 14 min. Wśród pań najszybsza była Japonka Haruna Takada z czasem 2 godz. 40 min.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.