W programie Pierwszym Polskiego Radia, w sobotę 19 maja 2018 o 6:10 w audycji Ślady na piasku Sylwia Sułkowska przedstawi pracę misjonarzy Oblatów na Madagaskarze.

21 V obchodzimy wspomnienie Św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela zgromadzenia zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI).  Jest to okazja, żeby pokazać to zgromadzenie przez konkretny przykład pracy polskich Oblatów na Madagaskarze.

W Polsce Oblaci Maryi Niepokalanej  są obecni od 1920 roku. Posłannictwem zgromadzenia jest ukazywanie Chrystusa – głoszenie Dobrej Nowiny, zwłaszcza wśród ludzi najbardziej ubogich i opuszczonych. Jako wspólnota kapłanów oraz braci misjonarze oblaci odpowiadają na najbardziej naglące potrzeby Kościoła.

Polscy misjonarze oblaci pracują na Madagaskarze 0d 1980 roku.

Madagaskar liczy prawie 25 milionów mieszkańców i jest 4-tą co do wielkości wyspą świata. Jest oddzielony od Afryki Kanałem Mozambickim i figuruje pomiędzy najuboższymi krajami świata. Poziom życia jest bardzo niski i ubóstwo spotyka się w dużych aglomeracjach miejskich jak i w buszu. Jak w tym kraju wygląda posługa Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej opowiedzą misjonarze pracujący na Czerwonej Wyspie.

Oceń ten artykuł


źródło: Redakcja

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.