Podczas spotkania z dziećmi Ojciec Święty zdradził swoje modlitewne rytuały. Papież odpowiedział również na pytanie o ulubionych świętych.

Kilka miesięcy temu z Franciszkiem spotkały się dzieci w wieku od ośmiu do trzynastu lat ze szkół jezuickich z całego świata. To spotkanie miało miejsce w związku z powstającą książką o pytaniach dzieci do Ojca Świętego.

Padło pytanie między innymi o ulubionych świętych papieża. Franciszek przyznał: „Mam wielu świętych przyjaciół i nie wiem, który najbardziej mi się podoba. Jednakże czuję się przyjacielem Tereski od Jezusa, św. Ignacego i św. Franciszka. Podobają mi się z różnych powodów. Ci jednak są najbliżej mojego serca”.

Pewien chłopiec z Chin zapytał o to jak często i w jaki sposób Ojciec Święty się modli. Papież opowiedział o swoim nabożeństwie do Madonny z Sheshan i o modlitwie za Chińczyków.

Opisał także swoją codzienną modlitwę:

„Modlę się rano po obudzeniu, biorąc do rąk książkę do modlitwy, którą używają wszyscy księża, brewiarz. Potem celebruję Mszę św. i odmawiam różaniec. Radzę wam, byście zawsze przy sobie mieli różaniec. Ja go zawsze mam w kieszeni. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu. To są te stałe momenty modlitwy. Ale lubię też modlić się za osoby, które spotykam. Pokazuję wam różaniec i każdemu z was podaruję jeden, lecz w kieszeni mam również zapisane stacje drogi krzyżowej. I kiedy widzę, co Jezus wycierpiał dla mnie, dla każdego z nas, z miłości, to czyni mnie lepszym”.

fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Oto ulubione modlitwy papieża Franciszka
4.75 (79.17%) 4 ocen.


źródło: Redakcja

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.