Osobisty wybór Jezusa na Pana i Zbawiciela oraz postanowienie budowania na Nim swego życia stanowią ostatni akord Jubileuszu Miłosierdzia w Oceanii.

Do stolicy Papui Nowej Gwinei – Port Moresby biskupi tego kraju i Wysp Salomona zaprosili na specjalne spotkanie przedstawicieli młodzieży ze wszystkich diecezji. Chodzi o to, by zakończenie Roku Świętego było nowym zaczynem w życiu społeczno-religijnym tych krajów.

„Młodzi wystawieni są na nieustanne pokusy. Świat proponuje im to, co przyjemne: seks, alkohol, narkotyki i materializm. Wy wybieracie Jezusa, a w Nim to, co jest prawdziwe, szczere i wartościowe. A co za tym idzie, wybieracie dobro waszych społeczeństw, starając się zaszczepić w nich wartości ewangeliczne” – powiedział młodym uczestniczącym w tym wyjątkowym spotkaniu metropolita Rabaul abp Francesco Panfilo.

Pozdrowienia przesłał im także papież Franciszek, udzielając im specjalnego błogosławieństwa i zachęcając do postawienia w swym życiu na Jezusa.

Młodzieżowy zlot, będący ostatnim akordem Jubileuszu Miłosierdzia w Oceanii, to nie tylko modlitwa, ale też konkretne dzieła miłosierdzia. Przez cały tydzień młodzi odwiedzają więzienia i szpitale, a także pomagają w parafialnym duszpasterstwie skierowanym do ubogich i potrzebujących. Spotkanie zakończy się w najbliższą niedzielę 13 listopada, a zamknięciu Drzwi Świętych będzie towarzyszyło publiczne powiedzenie „tak” Jezusowi.

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
Zrujnowane miasto Qudsaya, »

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.