16 tys. 435 zł – to ofiara, którą przekazali księża archidiecezji katowickiej na rzecz Karmelu w Gnieźnie, który ucierpiał na skutek niedawnych nawałnic. Została ona zebrana podczas Eucharystii w Turzy Śląskiej, gdzie śląscy kapłani zgromadzili się w ramach Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa.

– Ofiara Mszy św. jest także szkołą łamania chleba, dzielenia się. I chcemy także dzisiaj materialnie podzielić się z siostrami karmelitankami w Gnieźnie, które bardzo ucierpiały z powodu nawałnic – powiedział na wstępie Eucharystii abp Wiktor Skworc.
Odpowiedzią na słowa metropolity katowickiego była ofiara pieniężna, którą zebrano w czasie Eucharystii. Pieniądze te zostaną przekazane siostrom karmelitankom, które potrzebują pomocy w naprawie klasztoru.

Do klasztoru w Gnieźnie 30 czerwca 1995 r. wprowadziło się dziewięć sióstr. Wspólnota ta wywodzi się z Tryszczyna k. Bydgoszczy i powstała z inicjatywy prymasa Polski kard. Józefa Glempa.

Siostry na swojej stronie internetowej proszą o pomoc i jednocześnie dziękują: 

Tak, jak mówi Pismo – po nawałnicy przychodzi Pan w szmerze swego łagodnego powiewu (patrz 1 Krl 19,11) i tego właśnie obecnie doświadczamy! Pomimo trudu związanego z porządkowaniem, sprzątaniem, planowaniem, przenosinami do innych pomieszczeń, by mieć – w sensie dosłownym – dach nad głową – Bóg po raz kolejny daje nam dowody Swojej Delikatności, Dobroci, Wierności i Miłosierdzia. Zdjęcie ze strony Karmelu. Tam również można znaleźć numer konta, na który można przesłać darowiznę.


Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.