Spotkanie młodych katolików skandynawskich

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Szwecji zakończyło się skandynawskie spotkanie młodych katolików. Przybyło na nie do Vadsteny 450 osób. Przez trzy dni czas minął na wspólnej modlitwie, świętowaniu i przeróżnych warsztatach pogłębiających wiarę chrześcijańską. Jedne z nich prowadził polski jezuita pracujący w Danii, ks. Piotr Jabłoński.

Ksiądz Piotr Jabłoński rozmawiał na ten temat z Radiem Watykańskim:

– Wiele różnych pomysłów, wiele różnych spojrzeń na chrześcijaństwo, na obecność katolików w dzisiejszym świecie. Ja prowadziłem warsztaty z duchowości ignacjańskiej. Jestem zdziwiony ich popularnością – spodziewałem się ok. 20 osób, a na obie grupy przyszło w sumie 70. Bardzo pozytywny odzew, bardzo dużo pytań i też takiej wewnętrznej ciekawości tego, czym jest duchowość ignacjańska, jak można inaczej praktykować swoją relację z Bogiem w codzienności – mówi ks. Jabłoński.

– Dla mnie osobiście niezmiernie poruszająca była Msza z kard. Andersem Arboreliusem. Widać po tych ludziach, że to dla nich wyjątkowa postać, że bardzo śledzą jego wypowiedzi, pozostają bardzo oddani temu wszystkiemu, co on chce dla nich robić. I śpiewano tylko pieśni chorału gregoriańskiego, co było wyjątkowe. Wszystko odbyło się w katedrze, w której leży pochowana św. Brygida Szwedzka. Obecnie jest to kościół protestancki, ale został on wypożyczony zebranym tutaj katolikom. Całość była więc nadzwyczajna, doświadczenie przebywania z tymi ludźmi i patrzenia na ich twarze, na to, jak oni przeżywają takie spotkanie, pierwsze tego typu w Skandynawii – dodał ksiądz Piotr.

Spotkanie młodych katolików skandynawskich
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze