Gość Niedzielny
Tematem tygodnia w „Gościu Niedzielnym” jest „Fenomen Medjugorja”. – Medjugorje znowu ma swoje pięć minut. Opinia komisji teologicznej, która opowiada się za autentycznością tylko pierwszych objawień, jest pewnym przełomem w sprawie Kralicy Mira – Królowej Pokoju – pisze Jacek Dziedzina. Przeczytamy również tekst ks. Tomasza Jaklewicza o kanonizacji Hiacynty i Franciszka. – To najlepszy prezent papieża i Kościoła na Dzień Dziecka – pisze autor. Znajdziemy również rozmowę o Lednicy z o. Wojciechem Prusem OP.
Tygodnik Idziemy
O tym, co tworzy, a co niszczy jedność wśród Polaków pisze ks. Henryk Zieliński. – Dzisiaj nie mniej ważne od podkreślania jedności terytorialnej Polski jest szukanie wspólnych wartości i źródeł jedności Polaków. Kultura narodowa ma je tworzyć, a nie niszczyć – podkreśla redaktor naczelny tygodnika. Piotr Kościński przypomina, że niebawem Ukraińcy będą mogli podróżować bez wiz po całej Unii Europejskiej. – Jak to wpłynie na nasze wzajemne relacje? – zastanawia się autor. Ponadto komu potrzebny był bojkot festiwalu w Opolu pokazuje Jacek Karnowski.
Tygodnik Niedziela
Najważniejszym tematem w najnowszym wydaniu „Niedzieli” jest spotkanie młodych na Polach Lednickich 3 czerwca br. – Najbardziej zadziwiającym doświadczeniem dla mnie, odkąd zostałem duszpasterzem Lednicy, jest odkrycie tańca – mówi o. Wojciech Prus OP w rozmowie z Anną Przewoźnik. Przeczytamy również obszerny wywiad z abp. Henrykiem Hoserem, który podkreśla, że „opinia salonu go nie interesuje”. Katarzyna Woynarowska pisze z kolei o tym, że „brak reakcji na krzywdę dziecka będzie karany”. To w związku z nowelizacją Kodeksu karnego, o którą apelował Rzecznik Praw Dziecka.
Przewodnik Katolicki
– Syta część Europy zaprosiła kilkaset tysięcy imigrantów, w nadziei, że ci będą wykonywać czarną robotę. To błąd, ale nie możemy nim usprawiedliwiać naszej obojętności na los uchodźców – pisze Jacek Borkowicz. W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy również rozmowę Piotra Jóźwika z historykiem i politologiem, prof. Antonim Dudkiem na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Ks. Mirosław Tykfer z kolei komentuje udokumentowany fakt, że kard. Stefan Wyszyński potępił „bandy podziemia” walczące z powojenną socjalistyczną Polską.
Tygodnik Powszechny
„Czy jest szansa, żeby system leczenia chorób psychicznych w Polsce się zmienił?”. O wyjściu psychiatrów zza murów pisze Przemysław Wilczyński. Ponadto Anna Dziewit-Meller przekonuje na przykładzie Szwedów, że warto rozmawiać o uchodźcach. – Reakcja na kryzys uchodźczy była jedyną oczywistą w ich mniemaniu – rzucili się pomagać – podkreśla felietonistka „Tygodnika”. – Kiedy patrzę na ojczyznę i na Kościół w naszym kraju, cisną mi się słowa: Cóż ci się stało, Polsko, że zbudowałaś mury między twymi synami i córkami – pisze z kolei o obecnej sytuacji w Polsce o. Ludwik Wiśniewski OP.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.