Gość Niedzielny
Zawsze pracowaliśmy od poniedziałku do soboty. Kierujemy się przykazaniem Bożym, że dzień święty należy święcić – mówi Małgorzata Smolak, właścicielka paru sklepów. Najnowszy Gość Niedzielny podejmuje temat zakazu handlu w niedziele. Przeczytamy również wywiad z Andrzejem Dudą z którego dowiemy jakie zdanie nt aborcji ma prezydent i co dalej z zawetowanymi przez niego ustawami. O znaczeniu objawień fatimskich mówi Wincenty Łaszewski, doktor teologii i mariolog. Reporterzy Gościa opisują również obszernie napiętą sytuację w Katalonii i prognozują czy pozostanie ona nadal regionem Hiszpanii czy wywalczy niepodległość.
Tygodnik Idziemy
Tematyka najnowszego numeru tygodnika „Idziemy” skupia się wokół modlitwy, szczególnie tej różańcowej. Kard. Zenon Grocholewski wyjaśnia na podstawie objawień fatimskich jakiej modlitwy oczekuje od nas Matka  Boża. W numerze przeczytamy również pasjonującą historię założonego przez św. Maksymiliana Kolbego Rycerstwa Niepokalanej. W tygodniku nie zabrakło tematów politycznych, tym razem komentowane jest zamieszanie wokół prawa aborcyjnego  Polsce oraz trudna sytuacja na półwyspie koreańskim.
Tygodnik Niedziela
Głównym tematem najnowszej Niedzieli jest setna rocznica Objawień w portugalskiej Fatimie. W numerze przeczytamy artykuł Grzegorza Górnego opisujący trudną sytuację portugalskich katolików w czasie objawień. Cud słońca, który wydarzył się w trakcie objawień opisuje z kolei Aleksandra Poplewska. Warto zajrzeć również do poradnika duszpasterskiego w którym znajdziemy odpowiedź na pytanie kiedy duma zamienia się w pychę. Nie mogło zabraknąć również tematu Katalonii. Korespondent Niedzieli zbiera wypowiedzi Katalończyków i opisuje dramatyczną sytuację w której się znaleźli.
Przewodnik Katolicki
– Świat produkuje wystarczająco dużo żywności, by wykarmić każdego żyjącego człowieka. A jednak wielu ludzi głoduje. – pisze Piotr Wójcik. Przewodnik Katolicki podejmuje temat głodu na świecie i sposobom zaradzenia temu zjawisku. W numerze przeczytamy również bardzo ciekawy tekst Magdaleny Urlich opisujący zmęczenie i rozgoryczenie Włochów, którzy czują, że zostali z problemem imigrantów sami. O tzw. hospicjum perinatalnym i pomocy rodzicom nieuleczalnie chorych dzieci pisze Kamila Tobolska. Warto przeczytać 10 najczęściej zadawanych pytań dot. tego tematu, które autorka dołącza do artykułu. Naczelna Aletei Anna Sosnowska pisze z kolei o prawach kobiet i potrzebie zorganizowania kolejnego czarnego protestu… ale inaczej.
Tygodnik Powszechny
Tematem numer jeden najnowszego Tygodnika Powszechnego jest minister Mateusz Morawiecki i jego reformy, a raczej, jak podkreśla autor artykułu Marek Rabij, ich brak. – Szef resortu (…) może na razie pochwalić się głównie planami. – pisze dziennikarz. W numerze znajdziemy również ciekawą rozmowę z Andrzejem Zybertowiczem dotyczącą prezydentury Andrzeja Dudy. Fascynująca dyskusja wywiązuje się między Zbigniewem Mikołejko a Wacławem Oszajcą SJ – Czy możliwa jest duchowość bez wiary? I czego uczą się od siebie wierzący i niewierzący? Warto sięgnąć również po relację z izmirskiej dzielnicy, gdzie drzwi kościoła otwarte są nie tylko dla chrześcijan.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.