Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
W ciągu ostatnich kilku lat spadły nakłady prasy i skurczyły się jej dochody z reklam. Jakie będą tego konsekwencje, także dla mediów katolickich? O tym Andrzej Grajewski. Jacek Dziedzina pisze z kolei o tym, że popularne do niedawna kierunki zagranicznych wyjazdów znajdują się na liście miejsc o zwiększonym ryzyku. – Czy w takim razie – skoro na każdej szerokości geograficznej można dostać po głowie – jest w ogóle sens mówić o krajach bardziej lub mniej bezpiecznych dla turystów? – zastanawia się autor.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” „Prawda o Polsce i Kościele”, czyli dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny i jak to należy oceniać – odpowiada abp Stanisław Gądecki w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim. Ponadto o tym, że w Polsce brakuje obecnie około 120 tys. pracowników niższego szczebla. Skąd ich wziąć? – docieka Krzysztof Ziemiec.
Tygodnik Niedziela
– Męskie sprawy to główny temat bieżącego numeru „Niedzieli”. Przeżywamy bowiem Rok św. Józefa w diecezji kaliskiej, w której mieści się słynne sanktuarium poświęcone Opiekunowi Jezusa i Maryi, a 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca – pisze redaktor naczelna, Lidia Dudkiewicz. Łukasz Krzysztofka pisze z kolei o kobiecie, która przez prawie 12 lat pracowała w sekretariacie prymasa Stefana Wyszyńskiego. – Była świadkiem heroicznego życia kard. Wyszyńskiego, należała do osób z jego najbliższego otoczenia – czytamy.
Przewodnik Katolicki
– Wydaje się, że wśród uchodźców panuje bezczynne oczekiwanie: na sponsora, na organizację humanitarną, na wolontariusza, który poprowadzi, znajdzie, da. Czy można ich przeliczać wyłącznie na straty? Oni sami udowadniają, że mogą przynieść zysk pisze Anna Wilczyńska. Znajdziemy również rozmowę ks. Mirosława Tykfera o szansach i problemach związanych z integracją uchodźców w Polsce z Agnieszką Kosowicz, prezesem fundacji Polskie Forum Migracyjne.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” znajdziemy tekst Maciej Müllera, który dość surowo ocenia postać prymasa Hlonda. – Nie miał pomysłu na pokojowe współistnienie Polaków i Żydów w jednym państwie. To prawda: nie były to czasy dialogu. Ale czy od kandydatów na ołtarze nie oczekujemy wyrastania ponad schematy swoich czasów? – zastanawia się publicysta „Tygodnika”. Ponadto o tym, że w wirtualnym świecie czasem dorabiamy własne historie do obrazów pisze ks. Andrzej Draguła.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze