Szydło do misjonarzy: czynicie dobro i jesteście ambasadorami Polski

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Misjonarzom należą się podziękowania za trudną pracę i pomoc innym, a także za bycie ambasadorami Polski – powiedziała w piątek podczas spotkania z misjonarzami wicepremier Beata Szydło.

„Należą się wam podziękowania za waszą prace, codzienność, za to wszystko, co robicie, w jaki sposób to przekłada się na realną i wymierną pomoc dla każdego człowieka, który potrzebuje pomocy. To trudna praca w bardzo trudnych warunkach” – mówiła Szydło.

„Jesteście ambasadorami Polski poprzez swoją pracę, zaangażowanie, to że będąc misjonarzami pokazujecie, że Polska ma wasze oblicze, że (…) pokazujecie, że Polacy są ludźmi, którzy zawsze gotowi są pomagać innym i poświęcać się dla innych” – dodała.

Wicepremier oceniła, że „obecne zaangażowanie polskiego rządu, przeznaczanie nie tylko środków na wsparcie akcji humanitarnych, ale włączenie się także organizacyjnie w ich prowadzenie pokazuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje mądrą politykę, która jest ukierunkowana na pomoc drugiemu człowiekowi”.

Wicepremier Beata Szydło, minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk spotkali się z przedstawicielami polskich misjonarek i misjonarzy w piątek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Szydło do misjonarzy: czynicie dobro i jesteście ambasadorami Polski
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze